MP w golfie: Pedryc i Zalewska ze złotymi medalami

Inne
MP w golfie: Pedryc i Zalewska ze złotymi medalami
fot. PAP

Alejandro Pedryc (Sobienie Królewskie GCC) zwyciężył w międzynarodowych mistrzostwach Polski w golfie, które odbyły się na lubuskim obiekcie Kalinowe Pola GC. W równolegle rozegranym czempionacie kobiet triumfowała Dorota Zalewska (Binowo Park GC).

16-letni mistrz kraju w formule meczowej po trzech dniach i 54 dołkach rywalizacji triumfował sumą 212 uderzeń. O jedno więcej wykonał Litwin Gediminas Markevicius, a brąz wynikiem 214 wywalczył klubowy kolega Pedryca, mieszkający na co dzień w Niemczech 20-letni Philipp Pakosch.


- Do tej pory czempionat kraju kolidował w moim kalendarzu z zagranicznymi zawodami. W tym roku wybrałem ten start i... opłacało się. Rundę finałową rozpoczynałem ze stratą dwóch uderzeń do lidera, czyli Philippa, ale po dziewięciu dołkach wiedziałem, że jesteśmy ex aequo. Od momentu, gdy prowadzenie objął Litwin wiedziałem, że muszę nadrobić i udało się – powiedział Pedryc, który pod koniec czerwca, jako najmłodszy z uczestników, zajął 39. miejsce w mistrzostwach Europy.


Zalewska triumfowała wynikiem 213 „strzałów”. Drugie miejsce w tym turnieju, wpisanym do kalendarza Światowego Rankingu Golfa Amatorskiego (WAGR), zajęła Niemka Carolin Schart - 219, a trzecie Nicole Polivchak (Toya GCC) - 225.


- W końcu pokazałam, na co mnie stać. Po licznych medalach turniejów mistrzowskich, drugich czy trzecich miejscach, w końcu zdobywał tytuł najlepszej z kobiet. Cieszę się, że mogłam grać z tak doświadczoną zawodniczką, jak Carolin i obserwować jej grę. Czułam respekt – podkreśliła Zalewska, która już w środę zmierzy się z najlepszymi golfistkami Starego Kontynentu.


- Mogę śmiało powiedzieć, że ten start to była to dla mnie rozgrzewka przed mistrzostwami Europy kobiet, które odbędą się na Słowacji. Jestem w dobrej formie, potrzebuję kilku szlifów, ale nastawiam się pozytywnie - dodała mieszkanka Szczecina, która we wrześniu rozpocznie studia na kierunku business management w amerykańskim University of Tennessee at Chattanooga (dzięki sportowym wynikom otrzymała stypendium).


Kolejnymi zawodami serii Citi Handlowy Polish Championships będą mistrzostwa Polski w grupach handicapowych. Zostaną rozegrane na trzech pomorskich obiektach - Tokary GC, Sierra GC oraz Postołowo GC w pierwszym tygodniu sierpnia. Sezon zakończy październikowy PZG Masters na obiektach podwarszawskiego klubu Lisia Polana.


Medaliści Citi Handlowy 24. Międzynarodowych Mistrzostw Polski Mężczyzn:
 
1. Alejandro Pedryc (Sobienie Królewskie GCC) - 212
2. Gediminas Markevicius (Litwa)              - 213
3. Philipp Pakosch (Sobienie Królewskie GCC)  - 214
 
Medalistki Citi Handlowy 14. Międzynarodowych Mistrzostw Polski Kobiet:

 

1. Dorota Zalewska (Binowo Park GC) - 213
2. Carolin Schart (Niemcy)          - 219
3. Nicole Polivchak (Toya GCC)      - 225

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze