MŚ 2018 w siatkówce: Kłopoty reprezentacji Brazylii

Siatkówka

Reprezentacja Brazylii do wrześniowych MŚ 2018 w siatkówce ma przygotowywać się w 15-osobowym składzie, ale jak na razie nie ma szans, by na równi z kolegami trenował przyjmujący Ricardo Lucarelli. Przyjmujący przechodzi rehabilitację po kontuzji ścięgna Achillesa, a na linii Funvic Taubate (klub siatkarza) - reprezentacja Brazylii trwają negocjacje czy Lucarelli powinien w ogóle znaleźć się w kadrze.

Tematu powołania Lucarellego do kadry nie byłoby pewnie w ogóle, gdyby nie fakt, że w trakcie Ligi Narodów poważnej kontuzji doznał inny skrzydłowy - Mauricio Borges. Trener Brazylijczyków Renan Dal Zotto miał więc twardy orzech do zgryzienia przy powołaniach i do 15-osobowego składu na mundial powołał aż 6 przyjmujących. Wśród nich znalazł się Lucarelli.

 

- Przykro mi z powodu nieobecności Borgesa, który będzie musiał przejść operację i nie będzie mógł pomóc drużynie w trakcie MŚ. Półtora miesiąca do mistrzostw to dobry czas na trening, który pozwoli nam w stu procentach przygotować się do startu na mundialu. Mamy świadomość tego, że będzie to trudny turniej - powiedział Dal Zotto tuż po ogłoszeniu powołań.

 

Szkoleniowiec Canarinhos nie spodziewał się jednak, że trudne będą już pierwsze tygodnie przygotowań. Na razie wykluczony jest udział w treningach Lucarellego. - Przedwczesny powrót może pogłębić tę kontuzję. Najwyższą formę Lucarelli osiągnie dopiero w październiku, będziemy obserwować jakie są postępy i mam nadzieję, że uda się osiągnąć formę na ligę - mówi lekarz klubowy Funvic Taubate Alexandre Paiva.

 

Rozumieją to członkowie sztabu medycznego kadry, choć wciąż jest nadzieja na to, że przyjmujący zagra w MŚ w Bułgarii i we Włoszech.- Spotkaliśmy się ze sztabem szkoleniowym klubu Lucarellego i w bardzo pozytywny sposób ze sobą rozmawialiśmy. Wniosek jest taki, że siatkarz nie jest wciąż gotowy na to, by pojawić się na zgrupowaniu reprezentacji. W sierpniu ponownie ocenimy sytuację i podejmiemy decyzję - zaznacza lekarz kadry Ney Pecegueiro.

 

Mistrzostwa świata rozegrane zostaną w sześciu włoskich oraz trzech bułgarskich miastach w dniach 10-30 września. W turnieju zagra reprezentacja Polski, która będzie broniła tytułu.

 

Szeroki skład reprezentacji Brazylii przed MŚ 2018:

 

rozgrywający: William Arjona, Bruno Rezende
przyjmujący: Victor Cardoso, Luiz Felipe Fonteles, Rodrigo Leao, Lucas Loh, Ricardo Lucarelli, Douglas Souza
atakujący: Evandro Guerra, Wallace de Souza
środkowi: Lucas Saatkamp, Mauricio Souza, Eder Carbonera, Isac Santos
libero: Thales Hoss

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze