Brzęczek na stanowisku selekcjonera zastąpił Adama Nawałkę, który nie zdecydował się przedłużyć umowy po nieudanych mistrzostwach świata w Rosji. Dla byłego trenera Wisły to największe wyzwanie w karierze, choć z piłką reprezentacyjną ma duże doświadczenie. Był kapitanem reprezentacji Polski, w której rozegrał 42 mecze i strzelił 4 gole. Także z opaską na ramieniu poprowadził kadrę olimpijską do srebrnego medalu na igrzyskach olimpijskich w Barcelonie.

 

Wybór Brzęczka spotkał się z ogromnym zaskoczeniem. Po pierwsze Zbigniew Boniek powiedział, że selekcjonera przedstawi dopiero na konferencji, a po drugie sygnalizował, że będzie to trener zagraniczny. Jak dowiedział się Mateusz Borek, drugim kandydatem był również Polak, Piotr Stokowiec.

 

Nowy selekcjoner w poprzednim sezonie pracował w Wiśle Płock, z którą zajął piąte miejsce w rozgrywkach Lotto Ekstraklasy i otrał się o awans do europejskich pucharów. Wisła pod wodzą Brzęczka rozegrała 38 spotkań. Wygrała 17 z nich, 6 zremisowała i 15 przegrała. Wcześniej ze zmiennym szczęściem radził sobie w Lechii Gdańsk oraz GKS-ie Katowice i Rakowie Częstochowa.

 

Transmisja konferencji Zbigniewa Bońka i Jerzego Brzęczka od 12:30 w Polsacie Sport Extra i na Polsatsport.pl.