Turniej WTA w Gstaad: Zwycięstwo Cornet w finale

​Rozstawiona z "jedynką" Alize Cornet pokonała Mandy Minellę z Luksemburga 6:4, 7:6 w finale turnieju WTA na kortach ziemnych w szwajcarskim Gstaad (pula nagród 250 tys. dol.).

Cornet wystąpiła w decydującym spotkaniu imprezy WTA po raz pierwszy od półtora roku. Francuzka, która jest 48. rakietą świata, w maju została oczyszczona z podejrzeń o doping. Kontrolerzy trzykrotnie w ciągu roku nie zastali jej w deklarowanym miejscu i nie mogli przeprowadzić badań.

Niezależny trybunał przychylił się do wersji zawodniczki, która argumentowała, że trzecia nieudana próba wykonania u niej testu była wynikiem nieporozumienia. Przedstawiła dowody na to, że była w swoim mieszkaniu, gdy przyszedł kontroler, ale nie działał wówczas przycisk domofonu i z tego powodu nie wykonano badania.

Minella dotarła natomiast do finału niespełna rok po urodzeniu córki. Zawodniczka z Luksemburga została matką w październiku, a dłuższa przerwa w grze odbiła się na jej pozycji na liście WTA - obecnie jest 226.