18-letni Polak zadebiutował w Chelsea!

Piłka nożna
18-letni Polak zadebiutował w Chelsea!
fot. PAP

Chelsea pokonała w meczu sparingowym Pearth Glory 1:0. Całe spotkanie w bramce na australijskim stadionie rozegrał 18-letni Marcin Bułka.

Od początku kariery młody Polak uznawany był za wielki talent. O jego pozyskanie walczyła nawet wielka Barcelona. Bułka nie skorzystał jednak z tej oferty. Młody bramkarz tłumaczył, że chciałby się dalej rozwijać, a nie obserwować boisko z perspektywy rezerwowego. były bramkarz FCB Escola Varsovia zdecydował się przyjąć propozycję od Chelsea, w której barwach młodzieżowych drużyn spędził dwa lata. Bułka za swoje występy zbierał bardzo pochlebne opinie.

Bramkarz został doceniony przez trenera pierwszej drużyny, który zdecydował się zabrać Polaka na tournee do Australii. W meczu z Perth Glory wybiegł na murawę w podstawowym składzie. Jego drużyna objęła prowadzenie już w piątej minucie i zdecydowanie przeważała w całym spotkaniu. Najlepiej świadczy o tym fakt, że 18-latek interweniował tylko raz... Spotkanie zakończyło się skromnym, jednobramkowym, zwycięstwem londyńskiej drużyny.

Dla Bułki był to pierwszy występ w seniorskim zespole "The Blues". Polak do Chelsea trafił z drużyny Escola Varsovia w 2016.

SF, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie