ATP w Atlancie: Porażka Hurkacza w pierwszej rundzie

Hubert Hurkacz przegrał z Australijczykiem Alexem De Minaurem 6:1, 6:7 (0-7), 6:7 (5-7) w pierwszej rundzie tenisowego turnieju ATP w Atlancie. Polak w głównej drabince znalazł się jako "szczęśliwy przegrany" z eliminacji.

Hurkacz w światowym rankingu sklasyfikowany jest na 125. miejscu, a jego rywal na 68. Na korcie tak dużej różnicy jednak nie było. Co więcej, mecz świetnie rozpoczął Polak i pierwszego seta wygrał nadspodziewanie łatwo 6:1.

W trzecim gemie drugiej partii 21-letni wrocławianin przełamał rywala, jednak kolejnego przegrał przy swoim serwisie. Później zawodnicy nie popełniali błędów i potrzebny był tie-break. W nim zdecydowanie lepiej zaprezentował się Australijczyk, który wyrównał stan meczu.

W trzecim secie walka gem za gem trwała do stanu 4:4. W dziewiątym Hurkacz został przełamany, ale w następnym zrewanżował się tym samym. Znów potrzebny był tie-break i ponownie lepiej zaczął go De Minaur, który prowadził 4-2. Hurkacz walczył do końca, stratę zniwelował, jednak błędy popełnione w końcówce przekreśliły jego szanse na wygraną.