Brzęczek podał skład sztabu reprezentacji Polski

Piłka nożna

Jerzy Brzęczek podał skład sformowanego przez siebie sztabu, który będzie pomagał mu w prowadzeniu reprezentacji Polski w piłce nożnej. Wśród wytypowanych można znaleźć parę osób, pracujących wcześniej z Adamem Nawałką, jednak nowy selekcjoner postawił również na parę nowych nazwisk.

W sztabie pozostanie m.in. szef banku informacji kadry Hubert Małowiejski a także dotychczasowy lekarz dr Jacek Jaroszewski.

Asystentem Jerzego Brzęczka będzie Tomasz Mazurkiewicz, który zmieni w tej roli Bogdana Zająca. Ponadto trenerem bramkarzy został Andrzej Woźniak, zastępując tym samym Jarosława Tkocza. Osobą odpowiadającą za przygotowanie fizyczne nie będzie już Remigiusz Rzepka, a jego obowiązki przejmie Leszek Dyja, pracujący już wcześniej w sztabie Waldemara Fornalika. Analitykami będą Michał Siwierski i Mateusz Łajczak, a psychologiem Damian Salwin.

 

Głównym asystentem selekcjonera został 49-letni Mazurkiewicz, który jako piłkarz związany był z dwoma poznańskimi klubami: Wartą i Olimpią. Później występował w niższych ligach niemieckich. Współpracę z Brzęczkiem rozpoczął w 2014 r., kiedy ten prowadził Lechię Gdańsk. Później razem pracowali w GKS Katowice i Wiśle Płock.

Członkiem sztabu został także Gilewicz. To były kadrowicz, który rozegrał 10 spotkań w zespole narodowym, a ostatnio udzielał się jako ekspert telewizyjny. Z Brzęczkiem, którego jest rówieśnikiem, występował w przeszłości wspólnie w Tirolu Innsbruck, gdzie grali razem ze Stanisławem Czerczesowem, a ich trenerem był Joachim Loew, obecni szkoleniowcy reprezentacji Rosji i Niemiec.

Nową postacią w sztabie jest psycholog. Będzie nim Damian Salwin. "Psycholog to moja decyzja. W takiej sytuacji, jaką dzisiaj mamy, jest potrzebny. On ma pomagać zawodnikom indywidualnie. Nie będzie przymusu korzystania z jego porad, ale będzie do dyspozycji piłkarzy" - nadmienił selekcjoner.

Z kolei specjalistą ds. przygotowania fizycznego będzie 40-letni Leszek Dyja. Jako sprinter AZS AWF Kraków dwukrotnie zdobył mistrzostwo Polski w sztafecie 4x100 m. Po zakończeniu kariery zawodniczej został trenerem lekkoatletów. We wrześniu 2012 roku Waldemar Fornalik włączył go do sztabu trenerskiego reprezentacji Polski. Z Brzęczkiem współpracował już w Płocku. Przed tegorocznym mundialem pomógł Jakubowi Błaszczykowskiemu wrócić do zdrowia i pełni sił po długotrwałej kontuzji pleców.

Szefem banku informacji pozostanie Hubert Małowiejski, a lekarzem reprezentacji - Jacek Jaroszewski, któremu pomagać będzie trzech fizjoterapeutów: Paweł Bamber, Adam Kurek i Wojciech Herman.

Team menedżerem ds. logistyki został Łukasz Gawrjołek. W kadrze Adama Nawałki rolę dyrektora technicznego kadry pełnił Tomasz Iwan.

Rzecznikiem reprezentacji pozostaje Jakub Kwiatkowski, który będzie też pełnił funkcję team menedżera ds. sportowych.

Sztab reprezentacji Polski:

II trener - Tomasz Mazurkiewicz

Trener bramkarzy - Andrzej Woźniak

Trener przygotowania fizycznego: Leszek Dyja

Członek sztabu - Radosław Gilewicz

Szef banku informacji - Hubert Małowiejski

Analitycy - Michał Siwierski, Mateusz Łajczak

Psycholog - Damian Salwin

Lekarz - Jacek Jaroszewski

Fizjoterapeuci - Paweł Bamber, Adam Kurek, Wojciech Herman

Kierownik techniczny - Paweł Kosedowski

Asystent kierownika technicznego - Paweł Sidorowicz

 

W załączonym materiale wideo ogłoszenie sztabu Jerzego Brzęczka.

AŁ, Polsat Sport, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze