"Malarz jest lepszy od... Fabiańskiego i Szczęsnego"

Piłka nożna
"Malarz jest lepszy od... Fabiańskiego i Szczęsnego"
fot. Cyfrasport

Maciej Szczęsny udzielił dość zaskakującego wywiadu dla wyborcza.pl. Były reprezentant Polski stwierdził, że nowy selekcjoner Jerzy Brzęczek powinien zaprosić na zgrupowanie Arkadiusza Malarza. - To najlepszy bramkarz w kraju. Numer jeden, czy się to komuś podoba, czy nie - powiedział Szczęsny senior.

Ojciec bramkarza Juventusu Turyn - Wojciecha Szczęsnego jest zdania, że golkiper mistrzów Polski prezentuje się lepiej od Łukasza Fabiańskiego i Wojciecha Szczęsnego. – Arek w każdym meczu udowadnia, że jest najlepszym bramkarzem w Polsce. Nie w lidze polskiej, ale w ogóle. Fabiański nie jest zdolny do dokonywania takich cudów na linii jak Malarz, a Szczęsny nigdy nie grał z taką regularnością - mówi zaskakująco w rozmowie z Gazetą Wyborczą były m.in. bramkarz Legii, Maciej Szczęsny.

 

7-krotny reprezentant Polski sądzi, że 38-letni bramkarz stołecznego klubu zasługuje, żeby nowy selekcjoner powołał go na zgrupowanie kadry. - Ma wszelkie dane ku temu, by Jerzy Brzęczek wysłał mu powołanie. Tu i teraz numerem jeden jest Malarz. Czy się to komuś podoba, czy nie - przyznał w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

 

Pochodzący z Pułtuska bramkarz nie zadebiutował w drużynie Biało-Czerwonych. W trakcie swojej kariery w Legii wystąpił w 126 meczach. Aż 60 razy zachował czyste konto i wpuścił 119 bramek.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze