Istotna zmiana w sztabie reprezentacji Polski

Piłka nożna

Funkcja dyrektora piłkarskiej reprezentacji Polski, którą do tej pory pełnił Tomasz Iwan została zlikwidowana, odkąd selekcjonerem został Jerzy Brzęczek. Obowiązki Iwana będą pełnić Łukasz Gawrjołek - w kwestii logistyki i rzecznik prasowy Jakub Kwiatkowski - w sprawach sportowych.

"Łukasz będzie odpowiedzialny za organizację przejazdów, przelotów, noclegów i pozostałych spraw związanych z logistyką. Do moich obowiązków oprócz rzecznika prasowego, dojdą kwestie sportowe, jak m.in. wysyłanie powołań zawodnikom czy zgłaszanie ich do odpowiednich rozgrywek" - powiedział PAP Kwiatkowski.
 
On właśnie będzie figurował w protokołach meczowych FIFA czy UEFA jako "Team manager" i będzie obecny ze sztabem szkoleniowym na ławce rezerwowych. Będzie również m.in. zgłaszał zmiany w trakcie meczów.
 
Gawrjołek też nie jest nowym pracownikiem PZPN. Do tej pory pracował w dziale logistyki i ściśle współpracował z Iwanem, wykonując część jego obowiązków. Przy reprezentacji Polski był na mistrzostwach Europy 2016 we Francji oraz na niedawno zakończonych mistrzostwach świata w Rosji. Wraz z Iwanem i Kwiatkowskim latał dwa dni przed meczami do miast, gdzie biało-czerwoni grali swoje mecze. Nie brał udziału w spotkaniach organizowanych przez FIFA, ale wyjeżdżał na lotnisko po polską drużynę.
 
W poniedziałek na PGE Narodowym 47-letni Jerzy Brzęczek został oficjalnie przedstawiony jako następca Adama Nawałki, z którym nie przedłużono umowy po nieudanym występie i odpadnięciu już po fazie grupowej mundialu w Rosji. Nowy selekcjoner zadebiutuje 7 września w meczu wyjazdowym Ligi Narodów UEFA z Włochami.
ch, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie