Janowicz nie zagra w Sopot Open

Tenis
Janowicz nie zagra w Sopot Open
fot. PAP

Jerzy Janowicz, który otrzymał „dziką kartę”, nie wystąpi w rozpoczynającym się w sobotę w Gdyni tenisowym challengerze ATP Sopot Open. „Nie chcę zagrać w turnieju, jeżeli nie czuję się na sto procent gotowy” – wyjaśnił niespełna 28-letni tenisista.

Ostatni raz na korcie Janowicz pojawił się w zeszłym roku. 5 listopada w finale challengera w niemieckiej miejscowości Eckental przegrał z reprezentantem gospodarzy Maximilianem Martererem 6:7 (8-10), 6:3, 3:6.

 

Pod koniec listopada zawodnik poddał się dwóm zabiegom – najpierw korekcji wzroku, po której nie musi nosić soczewek kontaktowych, a później przeszedł operację kolana. Na liście ATP plasował się wówczas na 123. pozycji, obecnie zajmuje 226. miejsce. Sopot Open miał być jego pierwszym startem po dłuższej przerwie.

 

- Niestety, mój pierwszy start po przerwie zostanie przełożony. Nie tylko ze względu na kolano, ale po prostu nie jestem jeszcze na to gotowy. Czysto tenisowo czuję się fajnie, ale fizycznie nie jestem przygotowany, żeby grać z tygodnia na tydzień. Muszę przesunąć moje starty i jest mi z tego powodu smutno. Nie chcę jednak zagrać w turnieju, jeżeli nie czuję się na sto procent gotowy. Planuję powrót, ale później - nie chcę popełnić falstartu. Pierwszą oznaką, że jestem gotowy będzie to, że sam się zgłoszę do jakiegoś turnieju - poinformował zawodnik na swoim profilu na Instagramie.

 

Półfinalista Wimbledonu sprzed pięciu lat zamierza jednak przyjechać do Gdyni. - Dla tych osób, które czekają na Sopot Open mam niespodziankę: w sobotę i niedzielę, a także prawdopodobnie pierwszego dnia turnieju głównego, pojawię się na kortach – dodał.

 

Janowicz miał zagrać w Sopot Open dzięki przyznanej przez organizatorów jednej z czterech „dzikich kart”. Otrzymali je także Hiszpan Nicolas Almagro (661.), Michał Dembek (665.) i Daniel Michalski (1340.). W ciągu dwóch dni okaże się kto zajmie zwolnione przez Polaka miejsce.

jb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie