Krychowiak oficjalnie w nowym klubie!

Piłka nożna
Krychowiak oficjalnie w nowym klubie!
fot. Cyfrasport

Wcześniejsze plotki okazały się prawdą i Grzegorz Krychowiak nie zagrzeje miejsca w Paris Saint-Germain. Thomas Tuchel uznał, że polski pomocnik nie przyda się mu w układanej przez niego talii i zgodził się na wypożyczenie go do Lokomotiwu Moskwa. We wtorek oba kluby doszły do porozumienia, dzięki czemu w przyszłym sezonie "Krycha" będzie występował w stolicy Rosji.

We wtorek rosyjskie media poinformowały, że oba kluby osiągnęły porozumienie i Krychowiak trafi do Lokomotiwu na jeden rok wypożyczenia. Pogłoski szybko się potwierdziły - "Krycha" pomyślnie przeszedł testy medyczne i jeszcze we wtorek po południu rosyjski klub pochwalił się na Instagramie zdjęciem, na którym Polak trzyma koszulkę z numerem "7".
Lokomotiw wypożyczył Krychowiaka na jeden rok, po którym będzie mógł wykupić go od paryżan za 10 mln euro. Rosjanie mają również pokryć część wynagrodzenia piłkarza, które na przestrzeni roku wynosi około 5 mln euro. Jego nowy klub w zeszłym roku wywalczył mistrzostwo Rosji, gromadząc na swoim koncie 60 punktów, czyli o dwa więcej niż CSKA Moskwa.

 


Krychowiak nie będzie jedynym Polakiem w Lokomotiwie. Od zeszłego roku barwy moskiewskiej drużyny reprezentuje Maciej Rybus.

 

Mecze ligi rosyjskiej sezonu 2018/2019 na sportowych antenach Polsatu!

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie