"La Gazetta dello Sport": Wyjaśniła się przyszłość Zielińskiego

Piłka nożna
"La Gazetta dello Sport": Wyjaśniła się przyszłość Zielińskiego
fot. CyfraSport

Wtorkowa "La Gazetta dello Sport" informuje, że Piotr Zieliński doszedł do porozumienia z SSC Napoli w sprawie nowego kontraktu. Umowa reprezentanta Polski z wicemistrzem Włoch ma teraz obowiązywać do 2023 roku.

Polak dołączył do Napoli latem 2016 roku i stał się ważną postacią w klubie z Neapolu. Nie udało mu się co prawda wywalczyć miejsca w pierwszym składzie Napoli, ale odgrywał kluczową rolę w talii kart Maurizio Sarriego. Szkoleniowiec po sezonie 2017/2018 odszedł do Chelsea, o klubie z Londynu mówiło się także w przypadku ewentualnego transferu Zielińskiego. Plotki o odejściu Zielińskiego zdementowała jednak "La Gazetta", która poinformowała o porozumieniu osiągniętym przez Polaka i włoski klub.

Negocjacje pomiędzy stronami miały trwać już od dłuższego czasu, a zarówno pomocnikowi, jak i klubowi zależało na przedłużeniu kontaktu ważnego do 2021 roku. Według informacji gazety nowa umowa zakłada, że Zieliński zostanie w Neapolu dwa lata dłużej. Nie ma w niej klauzuli wykupu Zielińskiego, za którego aktualnie ewentualny chętny musiałby zapłacić 65 milionów euro. Jest też najważniejsza zmiana - Zieliński ma teraz zarabiać 2,4 mln euro plus bonusy ze sezon. Wcześniej mógł liczyć na "jedyne" 1,1 mln.

Piłkarzem Napoli jest również inny reprezentant Polski Arkadiusz Milik. Obaj Polacy przebywają wraz z innymi klubowymi kolegami na przedsezonowym zgrupowaniu w Trentino.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze