Jednoręki zawodnik zamknął sobie drogę do UFC?

Sporty walki
Jednoręki zawodnik zamknął sobie drogę do UFC?
fot. Polsat Sport

Jednoręki zawodnik mieszanych sztuk walki, Nick Newell (14-2, 2 KO, 9 SUB) przegrał swoją drugą walkę w karierze. Amerykanin wystąpił w serii Dana White Tuesday Night Contender, ale przegrał z Alexem Munozem (5-0, 2 KO, 1 SUB) i tym samym raczej zamknął sobie drzwi do UFC.

Newell to fenomen w świecie mieszanych sportów walki. 32-latek od urodzenia jest niepełnosprawny, jego lewe przedramię wyrasta zaledwie kilka centymetrów poza łokieć. Amerykanin, mimo to zdecydował się zawodowo uprawiać ten sport. Zaczynał od zapasów, a w 2009 roku zadebiutował w MMA.

 

Co ciekawe do wtorku miał na swoim koncie tylko jedną porażkę, z Justinem Gaethje, obecnie numerem "7" kategorii lekkiej UFC. Newell w końcu dostał szansę na walki w największej organizacji MMA na świecie. Droga do niej wiodła przez Dana White Tuesday Night Contender, czyli program organizowany przez sternika UFC.

 

Amerykanin przegrał jednak swój pojedynek z Munozem i na ten czas raczej nie ma co myśleć o kontrakcie. Zobaczymy jak dalej potoczy się kariera "Notoriousa".

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze