Kłopoty z przebudową hali Podpromie

Siatkówka
Kłopoty z przebudową hali Podpromie
fot. Cyfrasport

Kibice Asseco Resovii i Developresu SkyRes Rzeszów od dłuższego czasu czekają na przebudowę hali Podpromie. Jak się okazuje plany się pokrzyżowały i na poprawki w świątyni rzeszowskiego sportu będą musieli poczekać aż do wiosny 2020 roku.

Hala Podpromie jest szczególnie dobrze znana kibicom siatkówki. Grają w niej bowiem dwie niezwykle mocne ekipy Ligi Siatkówki Kobiet, a także PlusLigi. Obiekt wypada jednak przeciętnie na tle hal pozostałych czołowych drużyn w polskich ligach. Władze Rzeszowa postanowiły więc rozbudować budynek.

Firmy złożyły swoje oferty na wykonanie prac. Te miały zostać rozpatrzone 17 lipca, lecz termin przesunięto o kolejne 7 dni. Wtedy jednak rozstrzygnięcie przetargu ponownie odroczono.

- W miniony piątek otrzymaliśmy kilkadziesiąt pytań od potencjalnych wykonawców. Odpowiedzieliśmy na nie w poniedziałek, ale zgodnie z przepisami musimy kilka dni odczekać, zanim zostaną otwarte oferty - powiedział rzecznik prezydenta Rzeszowa Maciej Chłodnicki cytowany przez rzeszow-news.pl.

Problemem dla firm jest fakt, że miasto nie chce całkowicie zamknąć obiektu na czas modernizacji. Taka sytuacja oznaczałaby bowiem, że zespoły siatarskiej ekstraklasy nie miałyby gdzie trenować i rozgrywać swoich spotkań.

Ratusz w budżecie ma zarezerwowane 45 milionów złotych na rozbudowę hali. Pracami mają zostać objęte trybuny w celu ich powiększenia z 4,3 tysięcy do około 7. Przebudowane ma zostać także wejście do hali. Zupełnie nowymi elementami mają być strefa VIP, restauracja, sklep kibica, nowe pomieszczenia biurowe, sala konferencyjna, siłownia, a także miejsce odnowy biologicznej dla zawodników.

Pierwotnie prace miały zakończyć się jesienią 2019 roku. Już teraz wiadomo, że nie będzie to możliwe, dlatego nowy termin wyznaczono na wiosnę 2020.

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie