Superliga tenisistów stołowych: Mocny skład w Bydgoszczy

Inne
Superliga tenisistów stołowych: Mocny skład w Bydgoszczy
Fot. PAP

Mocnym akcentem zamknięto okno transferowe w Bydgoszczy. Nowym zawodnikiem występującej w superlidze tenisistów stołowych Zooleszcz Gwiazdy został jeden z najskuteczniejszych zawodników poprzedniego sezonu Chińczyk Jianan Wang.

Menedżer bydgoskiego klubu Zbigniew Leszczyński namówił do gry w zespole Zooleszcz Gwiazda jednego z najskuteczniejszych tenisistów minionego sezonu. Chińczyk Jianan Wang grał poprzednio w Spójni Warszawa, gdzie rozegrał siedem spotkań i wszystkie wygrał. Nie miał okazji częściej prezentować się przy stołach Superligi, gdyż stołeczny klub miał problemy finansowe.

Nowymi twarzami w zespole w grodu nad Brdą są także 24-letni Koreańczyk Kang Dong Soo oraz 18-latek Artur Grela, który w minionym sezonie wywalczył z Olimpią Unią Grudziądz awans do Superligi. Z tym ostatnim o miejsce w składzie rywalizować będzie wychowanek Gwiazdy Mateusz Ufnal. Kontrakty z bydgoskim klubem przedłużyli Rosjanin Wiaczesław Burow, Chińczyk Cai Wei oraz Hindus Harmeet Desai. W składzie są jeszcze Filip Stypka i sam menedżer zespołu Zbigniew Leszczyński.

- Musiałby nastąpić jakiś prawdziwy kataklizm, bym stanął przy stole do rywalizacji. Gdyby była taka potrzeba, jestem gotów, ale wierzę, że uda się zorganizować wszystko po mojej myśli i nie będzie trzeba sięgać do takich środków. Gdy spojrzymy na nasz skład "na papierze", to mamy zawodników, którzy w poprzednich rozgrywkach wygrali wszystkie lub prawie wszystkie swoje spotkania. Dodając do tego młodych, ambitnych tenisistów, możemy być groźnym przeciwnikiem dla każdego. Wiele zależy jednak od finansów i to one będą decydować jaki skład będziemy mogli wystawić do każdej rywalizacji. Dla mnie najważniejsze jest jednak, że udaje się budować zespół, który się wspiera i pomaga sobie nawzajem. Dlatego zależało mi, by zostali u nas Burow i Desai, bo są to zawodnicy, którzy zawsze są do dyspozycji i chętnie dzielą się swoją wiedzą i umiejętnościami – zdradził menedżer Zooleszcz Gwiazdy.

Mimo wstępnej chęci gry w barwach bydgoskiego klubu, umowy ostatecznie nie przedłużył dwukrotny mistrz świata w pingpongu (2015, 2016) Andrew Baggaley.

Ósmy zespół poprzedniego sezonu nowe rozgrywki rozpocznie od meczu z wicemistrzem kraju Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki. Będzie to jednak wyjątkowe spotkanie, gdyż rozegrane zostanie dzień przed pierwszą kolejką, 1 września 2018 r. na płycie głównej Stadionu Narodowego w Warszawie. Wszystko przy okazji organizacji drugiej edycji akcji „Pingpongowy PGE Narodowy”. Jak zdradził Leszczyński, będący jednocześnie prezesem Superligi i wiceprezesem do spraw sportowych Polskiego Związku Tenisa Stołowego, zamiarem jest ustawienie stu stołów tenisowych na płycie głównej stadionu oraz namówienie do udziału w niej bardzo dobrze znanych zawodników. Wieczorem, na zakończenie rozegrane zostanie inauguracyjne spotkanie w ramach Superligi.

- Liga zapowiada się nadal jako bardzo silna. Mamy w tym roku nieco odmłodzone składy, więcej niż ostatnio polskich zawodników, ale poza klubem z Grudziądza nie ma zespołu który nie ma zawodnika zagranicznego. Czołówką nadal będą z pewnością zespoły z Grodziska Mazowieckiego, Jarosławia, Działdowa czy Gdańska – ocenił Leszczyński.

Sezon najwyższej klasy rozgrywkowej składać się będzie z 22 kolejek oraz fazy play off z udziałem czterech najlepszych drużyn.

JW, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze