Watzke: Dałbym za Lewandowskiego 100 mln euro

Piłka nożna
Watzke: Dałbym za Lewandowskiego 100 mln euro
fot. PAP

Dyrektor sportowy klubu pilkarskiej Bundesligi Borussia Dortmund Hans-Joachim Watzke zadeklarował, że jeśli dysponowałby odpowiednio dużymi funduszami, bylby w stanie zapłacić za pozyskanie Roberta Lewandowskiego 100 mln euro.

30-letni Lewandowski, obecnie występujący w Bayernie Monachium, był zawodnikiem Borussii w latach 2010-2014. W jej barwach rozegrał 187 meczów i strzelił 103 bramki. Zdobył z nią dwukrotnie tytuł mistrza Niemiec i właśnie w Dortmundzie jego talent nabrał światowego wymiaru.

- Niestety transfer Lewandowskiego do Borussii nie jest możliwy do zrealizowania, ponieważ piłkarz nie chce tam wrócić, a jego obecny klub nie wyraża ochoty na rozstanie się z nim - powiedział Watzke w rozmowie opublikowanej w środę w czasopiśmie "Sport Bild".

- Obecnie w ataku Borussii jest wakat w ataku. Lewandowski doskonale zna drużynę, ligę i bez trudu odnalazłby się w nowej sytuacji - powiedział 59-letni Watzke.

Z drugiej strony Watzke zdaje sobie sprawę z bezcelowości inwestowania w piłkarza, który ma więcej niż trzydzieści lat dodając, bo takiego zawodnika nie sprzedałby potem innemu klubowi za satysfakcjonującą sumę.

SF, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze