Były siatkarz Jastrzębskiego Węgla zawieszony za doping!

Siatkówka
Były siatkarz Jastrzębskiego Węgla zawieszony za doping!
fot. Cyfrasport

Matteo Martino został przyłapany na stosowaniu niedozwolonych substancji na turnieju siatkówki plażowej w Mediolanie. Krajowy Urząd Antydopingowy natychmiast zwrócił się z wnioskiem o zawieszenie siatkarza.

W organizmie zawodnika wykryto niedozwolone substancje: Epitrenbolon, Norandrosterone i Noretiocolanolone, które powodowały wzrost testosteronu. Włoski Sąd Antydopingowy, natychmiast po otrzymaniu wniosku, zawiesił zawodnika.

Od początku kariery Martiniego postrzegano jako wielki talent. Już jako junior zdobywał wyróżnienia indywidualne. Jego kariera szybko nabrała tempa, choć sam nie potrafił wybrać między siatkówką halową a plażową. Przeplatał występy raz to w jednej dyscyplinie, raz w drugiej.

31-latek jest dobrze znany polskim kibicom z występów w Jastrzębskim Węglu w sezonie 2012/2013. Poza tym grał w takich klubach jak Bre Banca Lannutti Cuneo, Lube Banca Marche Macerata czy Casa Modena. Ze swoją reprezentacją zajął czwarte miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.
 
Co ciekawe, to nie pierwszy Włoch u którego wykryto niedozwolone środki. W ostatnim czasie przyłapany został także jego reprezentacyjny kolega - Jiri Kovar.


SF, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie