Komisja Ligi ogłosiła nazwisko nowego przewodniczącego

Piłka nożna
Komisja Ligi ogłosiła nazwisko nowego przewodniczącego
fot. Cyfrasport

Jarosław Poturnicki został nowym przewodniczącym Komisji Ligi. Zastąpił na tym stanowisku Zbigniewa Mrowca, który zakończył swoją drugą dwuletnią kadencję.

Jarosław Poturnicki jest radcą prawnym specjalizującym się w prawie administracyjnym oraz prawie sportowym. Jest Członekiem Centrum Informacji i Organizacji Badań Finansów Publicznych i Prawa Podatkowego Krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Od lat jest zawodowo związany ze światem futbolu. Posiada wieloletnie doświadczenie orzecznicze w zakresie postępowań dyscyplinarnych w wojewódzkim związku piłki nożnej oraz doświadczenie w organizacji i bezpieczeństwie imprez na obiektach sportowych.

- Chcę wykorzystać moje doświadczenie zdobyte podczas prowadzenia postępowań dyscyplinarnych. Co ważne opierały się one o ten sam regulamin dyscyplinarny PZPN, na podstawie którego pracuje Komisja Ligi. Posiadam także praktyczne doświadczenie związane z rolą delegata ds. bezpieczeństwa na meczach niższego szczebla rozgrywek, dzięki czemu nie są mi obce wszelkiego rodzaju sytuacje boiskowe. – powiedział nowy przewodniczący przed pierwszym posiedzeniem Komisji.

Komisja Ligi jest niezależnym od spółki Ekstraklasa S.A. organem jurysdykcyjnym, rozstrzygającym w kwestiach dyscyplinarnych związanych z rozgrywkami Ekstraklasy i jej Klubami . Komisja Ligi stoi na straży przepisów obowiązujących w polskiej piłce na poziomie Ekstraklasy, które wynikają m.in. z Regulaminu Dyscyplinarnego PZPN.

- Z tego miejsca chciałbym podziękować panu mecenasowi Zbigniewowi Mrowcowi za cztery lata pracy w Komisji Ligi. To praca, która wymaga ogromnej wiedzy i odpowiedzialności. Liczymy też, że objęcie funkcji przewodniczącego przez mecenasa Poturnickiego wniesie do Komisji Ligi nowej energii, zapewni jej odpowiedni rozwój i dobrą współpracę z klubami występującymi w najwyższej piłkarskiej klasie rozgrywkowej w Polsce. Zależałoby nam też, by komunikacja decyzji podejmowanych przez to ciało była bardziej przejrzysta, a orzeczenia ogłaszane jasne i zrozumiałe – powiedział przewodniczący Rady Nadzorczej Ekstraklasa SA, Karol Klimczak.

W składzie Komisji Ligi znajduje się 6 komisarzy. Zostali oni wybrani przez Radę Nadzorczą na dwuletnią kadencję. Do obowiązków przewodniczącego należy zwoływanie i prowadzenie posiedzeń Komisji oraz reprezentowanie Komisji na zewnątrz.

Aktualny skład Komisji Ligi:

Jarosław Poturnicki - Przewodniczący
Robert Błaszczak - Wiceprzewodniczący
Antoni Libiszowski
Filip Jańczuk
Przemysław Plewiński
Jarosław Bączyk
Tomasz Szczerbatko - Sekretarz

KN, Ekstraklasa.org

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze