Liga Europy: Sędzia okradł Górnika z remisu! Paradoksalny spalony zatrzymał Angulo (WIDEO)

Górnik Zabrze przegrał z AS Trencin 0:1, jednak losy tego meczu mogły wyglądać zupełnie inaczej! W 64. minucie w sytuacji sam na sam mógł znaleźć się Igor Angulo, jednak sędzia odgwizdał spalonego. Powtórki pokazały jednak, że czołowy snajper zabrzan nie tylko był jeszcze przed linią obrony, ale znajdował się również na własnej połowie, więc o jakimkolwiek spalonym nie mogło być mowy...

Sytuacja Górnika skomplikowała się na dobre, gdy do dośrodkowania jednego z partnerów doszedł Philip Azango i skierował piłkę do bramki Tomasza Loski.

Jedną z najlepszych okazji do wyrównania podopieczni Marcina Brosza mieli w drugiej połowie gry, gdy do sytuacji sam na sam wychodził Angulo, jednak z niewiadomych przyczyn chorągiewka sędziego powędrowała w górę i prowadzący zawody Mattias Gestranius z Finlandii odgwizdał spalonego.

Do liniowego od razu podbiegła praktycznie cała ławka rezerwowych Górnika, co jasno świadczyło o tym, że są przekonani o złej ocenie tej sytuacji przez sędziego. Powtórki rzeczywiście pokazały, że nie tylko Angulo znajdował się jeszcze przed linią obrony, to na dodatek w chwili podania nadal stał na własnej połowie, wobec czego zgodnie z przepisami o odgwizdaniu spalonego nie mogło być mowy.

Najlepszym komentarzem całej sytuacji było zachowanie napastnika gospodarzy, który po usłyszeniu gwizdka ostentacyjnie przewrócił się na murawę, łapiąc się przy tym za głowę...

Piłkarze Górnika mogą więc czuć się poszkodowani, gdyż sytuacja mogła znacznie zwiększyć ich szanse na awans do III rundy eliminacji Ligi Europy.

Cała sytuacja z rzekomym spalonym Angulo w załączonym materiale wideo.

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – nowy sezon 2018/2019 Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA w nowych kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI.