Niespodziewany zwrot akcji dla Kurzawy? Może trafić do silnej ligi

Piłka nożna
Niespodziewany zwrot akcji dla Kurzawy? Może trafić do silnej ligi
fot. Cyfra Sport

Rafał Kurzawa, mimo że ma za sobą bardzo udany sezon w Lotto Ekstraklasie w barwach Górnika Zabrze, a także pokazał się z przyzwoitej strony na mundialu w Rosji, to wciąż nie ma podpisanego kontraktu z żadnym klubem. Taki stan rzeczy może za chwilę ulec zmianie, bowiem według prestiżowego tygodnika France Football, jego pozyskaniem mogą być zainteresowane kluby z Ligue 1.

W poprzednim sezonie 25-letni Kurzawa zapisał na swoim koncie cztery bramki i dorzucił 22 asysty. Walnie przyczynił się do tego, że Górnik Zabrze jako beniaminek zajął czwarte miejsce w lidze i awansował do europejskich pucharów. Jego postawę docenił Adam Nawałka, który powołał pomocnika na mistrzostwa świata w Rosji. W nich Biało-Czerwoni zawiedli, ale Kurzawa zebrał pochlebne recenzje, bowiem wystąpił w ostatnim meczu grupowym, wygranym z Japonią 1:0 i zaliczył kluczowe podanie przy trafieniu Jana Bednarka.

 

Jeszcze przed mundialem Kurzawa zaznaczył, że rozstaje się z Górnikiem i wydawało się, że ustawi się po niego spora rzesza klubów. Rzeczywistość okazuje się być zupełnie inna, bowiem sezon ligowy został już zainaugurowany, a reprezentant Polski wciąż nie ma pracodawcy.

 

Tygodnik France Football sugeruje jednak, że już niedługo po utalentowanego piłkarza mogą zwrócić się francuskie kluby, które nie musiałby wydawać żadnych pieniędzy na pozyskanie wartościowego zawodnika. Dziennikarze znad Sekwany przytaczają przede wszystkim statystyki Polaka, które mogą robić wrażenie. Czy któraś z drużyn z Ligue 1 skusi się na taki transfer?

 

Kurzawa mógłby zatem pójść w ślady m.in. Grzegorza Krychowiaka, Kamila Grosickiego i Kamila Glika. Niewykluczone jest także pozostanie 25-latka w Polsce.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie