UFC: Cztery lata od debiutu Jędrzejczyk! (WIDEO)

Sporty walki

Joanna Jędrzejczyk (14-2, 4 KO, 1 SUB) dokładnie cztery lata temu zadebiutowała w organizacji UFC. Polka w amerykańskim gigancie stoczyła już dziesięć pojedynków i pięciokrotnie skutecznie broniła pasa mistrzowskiego kategorii słomkowej. Jędrzejczyk już w najbliższą sobotę postara się wrócić na zwycięską ścieżkę. Transmisja gali z walką Joanna Jędrzejczyk vs Tecia Torres w nocy z soboty na niedzielę od godziny 1:00 w Polsacie Sport!

Dokładnie 24 lipca 2014 roku Joanna Jędrzejczyk po raz pierwszy weszła do oktagonu UFC. Polka decyzją sędziów pokonała Julianę Limę, a już pięć miesięcy później zapewniła sobie miano pretendentki do tytułu mistrzowskiego kategorii słomkowej po wygranej walce z Claudią Gadelhą. Na UFC 185 Jędrzejczyk nie miała żadnych problemów w konfrontacji z Carlą Esparzą i 14 marca 2015 roku polskie MMA przeżywało najważniejszy moment w swojej historii.

Popularna "JJ" w kapitalnym stylu broniła pasa mistrzowskiego w walkach z Jessicą Penne oraz Valerie Letourneau, a w lipcu 2016 roku nie pozostawiłą wątpliości w rewanżowej walce z Gadelhą, którą zwyciężyła jednogłośną decyzją sędziowską. Na historycznej gali UFC 205 w Nowym Jorku Jędrzejczyk utrzymała doskonałą serię wygranych w starciu z Karoliną Kowalkiewicz. W maju 2017 roku stoczyła swój jeden z najlepszych pojedynków w całej karierze i w fenomenalnym stylu rozprawiła się z Brazylijką Jessicą Andrade.

Wygrana z Brazylijką była ostatnią zwycięską batalią Jędrzejczyk. Po czternastu walkach bez porażki przyszły dwa przegrane pojedynki z Rose Namajunas. Polka straciła pas mistrzowski na gali UFC 217. kiedy została znokautowana już w pierwszej rundzie, a na UFC 223 sędziowie zadecydowali o wygranej Amerykanki z litewskimi korzeniami.

W najbliższy weekend Jędrzejczyk podczas gali UFC w Calgary zrobi wszystko, aby powrócić na zwycięską ścieżkę. Polka zmierzy się z Tecią Torres, a efektowna wygrana może dać olsztyniance natychmiastową szansę na odzyskanie pasa mistrzowskiego. Transmisja gali z walką Joanna Jędrzejczyk vs Tecia Torres w nocy z soboty na niedzielę od godziny 1:00 w Polsacie Sport!

 

Transmisja archiwalnych walk Joanny Jędrzejczyk:

 

Czwartek (26.07) - Polsat Sport
17:20 - vs Juliana Lima
00:10 - vs Juliana Lima

Piątek (27.07) - Polsat Sport
20:00 - vs Karolina Kowalkiewicz

Sobota (28.07) - Polsat Sport
13:10 - vs Jessica Andrade

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze