Błaszczykowski wyciągnął rękę do Wisły. Udzielił jej ogromnej pożyczki

Piłka nożna
Błaszczykowski wyciągnął rękę do Wisły. Udzielił jej ogromnej pożyczki
fot. Cyfrasport

Katowicki "Sport" ujawnił, że Jakub Błaszczykowski pożyczył swojemu byłemu klubowi Wiśle Kraków ponad milion złotych. Pożyczka udzielona przez reprezentanta Polski zostanie przeznaczona na spłatę długów.

Utytułowany krakowski klub od pewnego czasu boryka się z kłopotami finansowymi. Doszło do tego, że przed startem nowego sezonu rada miasta Kraków, wypowiedziała umowę wynajmu stadionu przy ulicy Władysława Reymonta 22. Koniec końców, "Biała Gwiazda" może rozgrywać mecze na słynnym obiekcie, ponieważ wsparła ją Ekstraklasa S.A. To właśnie organ zarządzający ligą, zdecydowała się na spłatę części zobowiązań. W ramach takiego posunięcia, 13-krotny mistrz Polski, nie będzie dostawał premii z tytułu gry w Ekstraklasie.

 

Teraz okazuje się, że wsparcia finansowego klubowi ze stolicy Małopolski udzielił również Błaszczykowski. Zawodnik VfL Wolfsburg czuje się bardzo związany z Wisłą, choć opuścił ją ponad 10 lat temu. W 2007 roku po ponad dwóch latach występów w Wiśle, opuścił ją decydując się na transfer do Borussii Dortmund. W kryzysowej sytuacji Błaszczykowski, który już nie pierwszy raz udowodnił, że ma wielkie serce, wspomógł swój były klub.

 

Dziennikarz katowickiego "Sportu" Mateusz Miga zdradził, że Błaszczykowski nie jest obojętny na problemy Wisły, która jest w potrzebie. Dokładna kwota nie padła, ale wiadomo, że 100-krotny reprezentant Polski pożyczył krakowianom ponad milion złotych. Niespełna 33-latek nie chciał obnosić się ze swoim gestem, dlatego pozostawał on aż do teraz tajemnicą.

 

Pochodzący z Truskolasów skrzydłowy w Wiśle występował przez 2,5 roku. W jej barwach rozegrał 65 spotkań, strzelił w nich 3 gole oraz zanotował 15 asyst. Latem 2007 roku został sprzedany do BVB za ponad 3 mln euro.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze