Popularny "Dylu" dołączył do zespołu Trefla w 1997 roku, kiedy to jako 17-latek przyjechał do Sopotu z Astorii Bydgoszcz. Od tego momentu przez 12 sezonów, z krótką przerwą na wypożyczenie do Old Spice Pruszków, Dylewicz występował w żółto-czarnych barwach w polskiej ekstraklasie oraz europejskich pucharach.

W 2009 roku wyjechał na rok do włoskiego Air Avellino, by już w sezonie 2010/11 ponownie założyć na siebie trykot z logiem Trefla. Po kolejnych trzech latach w Sopocie Dylewicz postanowił spróbować swoich sił w PGE Turowie Zgorzelec. W 2016 roku skrzydłowy po raz kolejny wrócił do ekipy żółto-czarnych i występował w Treflu do zakończenia rozgrywek 2017/18.

 


– Filip był pierwszą osobą, z którą podjęliśmy rozmowy po zakończeniu minionego sezonu. Przedstawiliśmy "Dylowi" ofertę, ale nie została ona przez niego przyjęta. Po dłuższym oczekiwaniu na odpowiedź postanowiliśmy poszukać innego rozwiązania i dlatego nasze drogi się rozeszły. Jesteśmy bardzo wdzięczni Filipowi za lata, które spędził w naszym klubie, godnie reprezentując żółto-czarne barwy przez 17 sezonów. "Dylu", dziękujemy, że byłeś częścią rodziny Trefla! – powiedział prezes Marek Wierzbicki.