MMŚ w wioślarstwie: Dwójka bez sternika nie powalczy o medal

Dwójka bez sternika w składzie Bartosz Modrzyński, Łukasz Posyłajka nie będzie walczyć o medal młodzieżowych mistrzostw świata w wioślarstwie rozgrywanych w Poznaniu. Polacy zajęli dopiero czwarte miejsce w swoim półfinale i w sobotę popłyną w finale B.

Modrzyński to ubiegłoroczny wicemistrz Europy seniorów w ósemce i wydawało się, że w rywalizacji młodzieżowej z Posyłajką awansują przynajmniej do finału A. Tym bardziej, że udanie rozpoczęli regaty, bowiem swój przedbieg pewnie wygrali. W półfinale Polakom na drugiej części dystansu zabrakło sił i ostatecznie uplasowali się na czwartej pozycji, tracąc do zwycięzców - Francuzów ponad 12 sekund.

Miłą niespodziankę sprawiły natomiast wioślarki z dwójki podwójnej wagi lekkiej - Magdalena Świętek i Klaudia Pankratiew, które w repesażu przegrały tylko z Chinkami. Druga lokata zagwarantowała im start w półfinale, co było zrealizowaniem ich osobistego celu. Z kolei męska dwójka podwójna kategorii lekkiej (Damian Rewers, Mateusz Kraska) po nieudanym starcie w repesażu wystąpi w finale C, czyli powalczy o lokaty 13-18.

Powodów do zadowolenia nie miała też męska ósemka, która w Poznaniu startuje w składzie: Jakub Aleksandrowicz, Jan Janasiak, Jakub Jankowski, Bartłomiej Donarski, Filip Żuchowski, Bartosz Leszczyński, Olaf Malinowski, Patryk Przekopski, Bartosz Komakowski (sternik). Osada zajęła ostatnie, piąte miejsce w repesażu i w niedzielę powalczy w finale B (miejsca 7-12). Polacy stracili aż 20 sekund do Wielkiej Brytanii, która wygrała wyścig.

W regatach startuje ok. 950 zawodników z 55 krajów. Finały zaplanowano na sobotę i niedzielę.