Były trener Legii Warszawa dostał fuchę w egzotycznej reprezentacji

Piłka nożna
Były trener Legii Warszawa dostał fuchę w egzotycznej reprezentacji
fot. Cyfrasport

Były trener Legii Warszawa Romeo Jozak znalazł nowego pracodawcę. 45-letni szkoleniowiec obejmie stanowisko dyrektora reprezentacji Kuwejtu, a do jego obowiązków będzie należało również nadzorowanie młodzieżowych i juniorskich kadr położonego nad Zatoką Perską kraju.

Jozak prowadził warszawską Legię od września 2017 roku, przejmując schedę po Jacku Magierze. Jego zatrudnienie wzbudziło sporo dyskusji – chorwacki szkoleniowiec nie miał zbyt bogatego CV. Jak się okazało, cudów przy Łazienkowskiej nie dokonał i pożegnano go w połowie kwietnia bieżącego roku. Jego następca,  a wcześniej asystent Dean Klafurić, zdołał doprowadzić Legię do mistrzostwa i Pucharu Polski.

Po trzech miesiącach przerwy, Jozak znalazł zatrudnienie nad  Zatoką Perską. W Kuwejcie obejmie stanowisko dyrektora seniorskiej reprezentacji, będzie również sprawował pieczę nad kadrami młodzieżowymi. Podobną rolę pełnił wcześniej w Dinamo Zagrzeb oraz reprezentacji Chorwacji, gdzie w latach 2013–17 był dyrektorem technicznym.

Reprezentacja Kuwejtu to 159. drużyna w rankingu FIFA. Największe sukcesy osiągała na początku lat osiemdziesiątych: w 1980 roku sięgnęła po Puchar Azji, a w 1982 jedyny raz w historii zagrała w finałach mistrzostw świata, kończąc udział na fazie grupowej. Czy dzięki Jozakowi uda się powtórzyć te sukcesy?

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie