Fortuna 1 Liga: ŁKS Łódź - GKS Katowice. Transmisja w Polsacie Sport

Piłka nożna
Fortuna 1 Liga: ŁKS Łódź - GKS Katowice. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

W drugiej kolejce Fortuna 1 Ligi beniaminek z Łodzi po raz pierwszy zagra przed własną publicznością, a rywalem w tym starciu będzie piąta ekipa poprzedniego sezonu zaplecza Lotto Ekstraklasy GKS Katowice. Transmisja meczu ŁKS Łódź - GKS Katowice w Polsacie Sport.

ŁKS po pięciu latach przerwy powrócił do Fortuna 1 Ligi i zanotował bardzo udaną inaugurację sezonu pokonując w wyjazdowym meczu 1:0 Chrobrego Głogów. Strzelcem jedynej bramki był nie kto inny, jak były zawodnik GieKSy Jewhen Radionow. Ukrainiec został trzecim w historii klubu obcokrajowcem, który strzelił gola na rozpoczęcie sezonu. W składzie łódzkiego zespołu aktualnie widnieją jeszcze dwa nazwiska piłkarzy posiadających wspólną przeszłość z klubem z Katowic. Rafał Kujawa miał dwa epizody w GKS, a konkretnie było to w sezonach 2012/2013 i 2014/2015, a Bartłomiej Kalinkowski pod okiem trenera Jacka Paszulewicza trenował w ubiegłym roku.

Nie najlepiej rozpoczęła za to GieKSa przegrywając przy Bukowej 0:1 z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Przebudowany skład nie prezentował się jeszcze na tyle dobrze, by zapisać na swoim koncie pierwsze trzy punkty. - Inaugurację traktujemy jako falstart i postaramy się szybko pozbierać. Wierzę, że moich zawodników stać na to, by wspiąć się na wyżyny własnych możliwości - powiedział po meczu trener Jacek Paszulewicz. Kilka dni temu do składu dołączył 29-letni hiszpański skrzydłowy David Anon. Być może to właśnie on pomoże zespołowi z Katowic wejść na zwycięski szlak.

Obie ekipy niejednokrotnie zapisywały się złotymi zgłoskami w historii polskiej piłki. Rozegrały między sobą 50 spotkań, z których aż 22 zakończyły się zwycięstwem GKS. Trzynastokrotnie lepsi byli Rycerze Wiosny. Ostatni raz ekipy te zagrały ze sobą 10 marca 2013 roku. Wtedy lepsi na wyjeździe okazali się piłkarze z Katowic po bramce Sławomira Dudy. Łodzianie po tym sezonie pożegnali się z pierwszoligowymi rozgrywkami.

 

Czy GKS zdoła zapisać na swoim koncie pierwsze trzy punkty? A może to drużyna Kazimierza Moskala powiększy swój dorobek?

Transmisja meczu ŁKS Łódź - GKS Katowice w sobotę 28 kwietnia od godz. 17.30 w Polsacie Sport.

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze