Eksperci analizują walkę Jędrzejczyk: Tak Asi nie da się pokonać

Sporty walki

Na gali UFC Fight Night w Calgary Joanna Jędrzejczyk (15-2, 4 KO, 1 SUB) pewnie pokonała na punkty Tecię Torres (10-3, 1 SUB). Sędziowie byli jednogłośni i nie mieli wątpliwości, że Polka była lepsza. – Torres cały czas polowała na obalenie, a nie ma szans, żeby w ten sposób z Asią wygrać. Pokonać ją można bijąc się w stójce – stwierdziła Karolina Kowalkiewicz.

Karolina Kowalkiewicz: Tego się spodziewałam, wygrała jednogłośnie na punkty. Asia super się rozprawiła z Tecią, która nastawiła się tylko i wyłącznie na obalenia. Prawie w ogóle nie biła. Widzieliśmy tylko jedną, dwie wymiany ciosów. Cały czas polowała na obalenie, a nie ma szans, żeby w ten sposób z Asią wygrać. Żeby z nią wygrać. Pokonać ją można bijąc się w stójce.

 

Marcin Tybura: W każdym aspekcie Jędrzejczyk miała przewagę. Moim zdaniem Tecia źle taktycznie podeszła do tego pojedynku. Wchodziła w klincz, a to nigdy w walkach z Asią nie działało. Zawsze dobrze broniła obaleni, nie dawała się wprowadzać. Weszła w jej grę i to pasowało Jędrzejczyk, która bardzo dobrze się zaprezentowała.

 

Bartosz Fabiński: Wydaje mi się, że narożnik Torres nie reagował. Jeśli nie działał plan, który sobie założyli, to powinni coś zmienić, a nie zrobili tego. Trzeba jednak oddać, że Joanna była świetnie przygotowana do tej walki. Nie dała sobie zrobić krzywdy i zdominowała ten pojedynek.

 

Wszystkie opinie ekspertów do obejrzenia w załączonym materiale wideo.

SA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze