Dana oprócz zarządzania Gibraltar United inwestuje także w kryptowaluty - a mianowicie w Quantocoina, z którym klub właśnie rozpoczął współpracę sponsorską. Dana stwierdził ostatnio, że od przyszłego sezonu pensje wszystkich piłkarzy będą wypłacane w walucie elektronicznej.

Gibraltar United powstał w 1943 roku, obecnie występuje w krajowej ekstraklasie, w której w sezonie 2017/2018 zajął czwarte miejsce. Jest klubem półprofesjonalnym, złożonym w większości z lokalnych zawodników.

Pomysł wypłat wynagrodzeń w kryptowalucie może się wiązać ze specyfiką gibraltarskiego sektora finansowego, który pod względem innowacji technologicznych jest w ścisłej europejskiej czołówce. W Gibraltarze coraz śmielej stawia się na technologię blockchain, która stoi u podstaw każdej kryptowaluty i która na zawsze może odmienić oblicze bankowości, księgowości oraz całego świata finansów.

Czy inne kluby piłkarskie pójdą śladem Gibraltar United? Byłoby to dość ryzykowne posunięcie, gdyż rynek kryptowalut charakteryzuje się ogromną niestabilnością. Mówi się nawet, że rynek walutowy, słynący z dużych wahań, to przy kryptowalutach prawiej jak obligacje...