UFC: Jędrzejczyk wróciła na zwycięską ścieżkę! Pewne zwycięstwo z Torres

Sporty walki

Joanna Jędrzejczyk (15-2, 4 KO, 1 SUB) pokonała jednogłośnie na punkty Tecię Torres (10-3, 1 SUB), wracając na ścieżkę zwycięstw po dwóch porażkach. Polka była lepsza w każdej z trzech rund.

Po raz pierwszy w karierze Jędrzejczyk przystępowała do walki po dwóch porażkach z rzędu, ale to nie oznaczało, że straciła pewność siebie. Wręcz przeciwnie: cały czas otwarcie przekonywała, że rewanż z Rose Namajunas tak naprawdę wygrała, a zwycięstwo na gali w Calgary z Tecią Torres dałoby jej szansę na odzyskanie pasa wagi słomkowej. Amerykanki jednak nie lekceważyła, bo przecież to nr 5 tej kategorii.

 

Dla Polki była to też nieco zapomniana sytuacja, bowiem po raz pierwszy od 2015 roku walczyła na dystansie trzech rund, a przecież często bywało tak, że rozkręcała się od rund mistrzowskich.

 

Torres nie różniła się od większości rywalek Polki i po krótkim badaniu spróbowała przycisnął ją do siatki. To się jej udało, ale mimo dobrej pozycji w klinczu, to Amerykanka przyjmowała kolejne kolana oraz łokcie. Jędrzejczyk potrafiła też odwracać pozycję, a pierwsza runda minęła właśnie pod znakiem klinczu, w którym lepiej czuła się nasza zawodniczka.

 

W drugiej rundzie więcej było wymian. Polka włączyła do swojego repertuaru niskie oraz frontalne kopnięcia, które stopowały Amerykankę. Ta miała problemy ze znalezieniem właściwego zasięgu w wymianach kickbokserskich, a dociskanie do siatki nie dawało jej takich korzyści, na jakie liczyła. Dopiero w trzecim starciu udało się jej obalić byłą mistrzynię, ale walka po sekundzie wróciła do stójki.

 

A w stójce karty rozdawała Jędrzejczyk, będąc zawodniczką bardziej aktywną, a także bardziej precyzyjną. Sędziowie zgodnie wypunktowali 30:27 dla Polki, która przerwała serię dwóch porażek.

Wynik walki:

Joanna Jedrzejczyk (15-2, 4 KO, 1 SUB) pokonała jednogłośnie na punkty (3x 30:27) Tecię Torres (10-3, 1 SUB)

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze