Zwycięski powrót gimnastyczki Biles po prawie dwuletniej przerwie

Inne
Zwycięski powrót gimnastyczki Biles po prawie dwuletniej przerwie
fot. PAP

Czterokrotna mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro w gimnastyce Amerykanka Simone Biles udanie powróciła do rywalizacji po prawie dwuletniej przerwie. 21-letnia zawodniczka w pierwszym starcie od igrzysk w Brazylii wygrała zawody w rodzinnym Columbus.

Biles w U.S. Classic błyszczała, choć w jednej konkurencji zaliczyła upadek. W wieloboju zajęła pierwsze miejsce, gromadząc 58 700 punktów. Najlepsze noty dostała za skok, występ na równoważni i ćwiczenia wolne. Słabiej poszło jej na poręczach - była dopiero dziesiąta.

- Jestem z siebie dumna. Cieszę się z tego, w jakim miejscu obecnie jestem. Mam nawet wrażenie, że jestem lepsza niż w Rio de Janeiro - podkreśliła.

21-letnia zawodniczka zakwalifikowała się do sierpniowych mistrzostw USA. Kolejną imprezą w jej planach są październikowe mistrzostwa świata. Głównym celem pozostają zaś igrzyska w Tokio, które odbędą się w 2020 roku.

W ciągu ostatnich dwóch lat odpoczywała od rywalizacji, wystąpiła m.in. w programie telewizyjnym "Taniec z gwiazdami". Jej nazwisko pojawiało się także w kontekście skandalu w amerykańskiej gimnastyce. Biles była jedną z ponad 100 zawodniczek, które oświadczyły, że były molestowane seksualnie przez byłego już lekarza reprezentacji Lawrence'a Nassara.

SF, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze