Niespełna 36-letni Robak w przeszłości przed 2,5 roku reprezentował barwy łódzkiego klubu. W tym czasie strzelił dla RTS-u 45 goli i zapracował na transfer do ligi tureckiej. Teraz 10-krotny reprezentant Polski rozważa powrót do swojego dawnego klubu.

Żeby tak się stało na transfer zgodę musi wyrazić jego obecny pracodawca Śląsk Wrocław. W zeszłym sezonie Robak był najlepszym strzelcem ekipy ze stolicy Dolnego Śląska, ale obecnie w zespole Tadeusza Pawłowskiego pełni rolę rezerwowego. Jako zmiennik pojawiał się na murawie zarówno w meczu z Cracovią (3:1), jaki w starciu z Lechią Gdańsk (1:1). Dwukrotnie zameldował się na boisku w 65. minucie.

Pochodzący z Legnicy napastnik jest dwukrotnym królem strzelców Ekstraklasy (w barwach Pogoni Szczecin i Lecha Poznań). Na ekstraklasowych boiskach wystąpił w 219 meczach. Strzelił w nich 102 gole oraz zaliczył 22 asysty.

Widzew po dwóch kolejkach z kompletem zwycięstw jest liderem II ligi. Na inaugurację pokonał u siebie Olimpię Elbląg (1:0) oraz w drugim spotkaniu na wyjeździe nie dał szans Rozwojowi Katowice (4:0).