Francja rozpoczyna przygotowania do MŚ siatkarzy

Siatkówka
Francja rozpoczyna przygotowania do MŚ siatkarzy
fot. Cyfrasport

Selekcjoner reprezentacji Francji Laurent Tillie ogłosił nazwiska czternastu siatkarzy, którzy pojawią się na zgrupowaniu w Montpelier. Tam Trójkolorowi rozpoczną przygotowania do startu w mistrzostwach świata, które zostaną rozegrane w dniach 9–30 września w Bułgarii i we Włoszech.

Siatkarze reprezentacji Francji w obecnym sezonie zajęli drugie miejsce w premierowej edycji Ligi Narodów. W wielkim finale, rozegranym na Stade Pierre-Mauroy w Villeneuve-d’Ascq koło Lille przegrali 0:3 z reprezentacją Rosji.

 

Pierwszy etap przygotowań Francuzów do siatkarskiego mundialu to kilkunastodniowe zgrupowanie w Montpelier. 11 sierpnia zagrają towarzyskie spotkanie przeciwko Holandii, a w dniach 24–26 sierpnia zaprezentują się w Krakowie na Memoriale Huberta Wagnera, gdzie rywalizować będą z Polską Kanadą oraz Rosją. Na początku września zaplanowali jeszcze towarzyską konfrontację z Serbami.

 

Trójkolorowi w turnieju finałowym MŚ rywalizować będą w grupie B, której mecze rozgrywane będą w Bulstrad Arena w bułgarskim Ruse. Zmagania rozpoczną meczem z Chinami (12 września), a w kolejnych meczach zagrają z Brazylią (13 września), Egiptem (14 września), Holandią (16 września), a pierwszą fazę mistrzostw zakończą konfrontacją z Kanadą (18 września).

 

Skład Francuzów na zgrupowanie w Montpelier:

 

rozgrywający: Antoine Brizard, Benjamin Toniutti.
przyjmujący: Julien Lyneel, Earvin N'Gapeth, Thibault Rossard, Kevin Tillie.
atakujący: Stephen Boyer, Jean Patry.
środkowi: Jonas Aguenier, Barthelemy Chinenyezee, Nicolas Le Goff, Kevin Le Roux.
libero: Jenia Grebennikov, Jeremie Mouiel.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze