Krzewina nie pojedzie na mistrzostwa Europy w Berlinie

Inne
Krzewina nie pojedzie na mistrzostwa Europy w Berlinie
fot. PAP

Jakub Krzewina nie weźmie udziału w mistrzostwach Europy w Berlinie. Jeden z bohaterów heroicznego biegu 4x400 metrów na halowych MŚ ma kontuzję ścięgna Achillesa, która może wykluczyć go ze startów nawet do końca sezonu.

Lider polskiej sztafety 4x400 metrów, która poprawiła rekord świata na halowych mistrzostwach świata w Birmingham kilka miesięcy temu długo zapowiadał, że do Berlina jedzie po medal. To miały być jego pierwsze przygotowania bez problemów zdrowotnych od lat, jednak sytuacja się diametralnie zmieniła.
 
Krzewina źle wyglądał już podczas mistrzostw Polski, gdzie zajął dopiero siódme miejsce na 400 metrów. Gdy wydawało się, że 28-latek musi po prostu dojść do pełni formy, jego wypowiedź rozwiała wątpliwości.
 
"Zaraz po starcie poczułem kłucie w achillesie. Zapalenie kaletki maziowej w ścięgnie Achillesa lewej nogi trwa już kilka tygodni..." - powiedział na łamach Przeglądu Sportowego. Zaczęła się walka z czasem, jednak nasz lekkoatleta ją przegrał. Krzewina musi zrezygnować z najważniejszych zawodów.
 
To dla Krzewiny koniec sezonu. Wkrótce rozpocznie rehabilitację chorej nogi... Mistrzostwa Europy rozpoczną się 6 sierpnia w Berlinie.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze