KSW: Poznaliśmy przyszłość Khalidova!

Sporty walki

Długo wszyscy zastanawiali się, jak będzie wyglądała przyszłość Mameda Khalidova (34-5-2, 13 KO 17 SUB) i w końcu sytuacja się wyjaśniła. Podczas konferencji prasowej przed KSW 45 ogłosił, że wakuje pas mistrzowski KSW w wadze średniej.

Khalidov swoją ostatnią walkę stoczył w marcu 2018 roku, kiedy to przegrał z Tomaszem Narkunem przez poddanie w trzeciej rundzie. Od tego czasu dużo mówiło się o ich rewanżu, a także innych decyzjach, które może podjąć. Ostatecznie sam zawodnik rozwiał wątpliwości na poniedziałkowej konferencji.

 

- Tyle lat jestem z KSW. Miałem szczęście walczyć o pas, zdobyłem go. Czas mija, jestem coraz starszy. Po prostu nie jestem w stanie fizycznie walczyć tak często. Chciałbym poobserwować to z boku i dać szansę innym zawodnikom. Nie rezygnuję z MMA, ale nie jestem już najmłodszy  - powiedział.

 

Pas mistrzowski wagi średniej Khalidov zdobył podczas gali KSW 33 w listopadzie 2015 roku, kiedy to pokonał przez techniczny nokaut Michała Materlę. Następnie udanie obronił go w pojedynku z Azizem Karaoglu, z którym wygrał po kontrowersyjnym werdykcie sędziów. W kolejnych pojedynkach Khalidova dla organizacji KSW stawką nie był już pas mistrzowski, a były to jedynie tzw. superfighty.

 

Konferencja z udziałem Khalidova do obejrzenia w załączonym materiale wideo.

SA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze