Prezes Stomilu Olsztyn przedstawił plany na przyszłość klubu

Piłka nożna
Prezes Stomilu Olsztyn przedstawił plany na przyszłość klubu
fot. YouTube

Nowy prezes Stomilu Olsztyn Maciej Radkiewicz przedstawił oficjalnie cztery główne założenia funkcjonowania klubu. Wiarygodność, stabilność, społeczność oraz ekosystem – to słowa klucze, które charakteryzują zmiany jakie mają nastąpić w olsztyńskim klubie.

W piątek Radkiewicz zastąpił Mariusza Borkowskiego na stanowisku prezesa pierwszoligowego klubu Stomil Olsztyn. W poniedziałek nowy prezes, podczas konferencji prasowej w ratuszu, podzielił się planami na przyszłość klubu ze stolicy Warmii.

 

Wiarygodność

 

– Moim celem jest zbudowanie zaufania do klubu. Zarówno wewnętrzne, a mam namyśli piłkarzy, trenerów i moich współpracowników. Zależy mi na tym, żeby osoby pracujące w klubie miały spokój i gwarancję, że ich praca zostanie w należycie doceniona i nie będą mieli problemów, które niestety się zdarzały. Jeżeli chodzi o tę zewnętrzna, to wiem, że czeka mnie dużo pracy, żeby odbudować to zaufanie do klubu. Chcę skończyć z partyzantką, że jakoś to było. Nie mam żadnych pretensji do poprzedników, a wręcz jestem im wdzięczny za to co zrobili dla tego klubu. Mam świadomość w jak trudnych warunkach pracowali. Chciałbym, żeby wszystko w klubie było tak zaplanowane, że będzie się rozmawiało o kolejnych zrealizowanych projektach, a nie o sprawach problemowych. Nie będę ukrywał, że Stomil ma ich sporo, ale ja muszę je wszystkie rozwiązać. Zarówno przy pomocy pracowników klubu, władz miasta, a także całym środowiskiem piłkarskim jak i sponsorskim.

 

Stabilność

 

– Dla mnie to słowo przede wszystkim zbudowanie tak podstaw klubu, żeby Stomil mógł skoncentrować na celach sportowych. Żeby nikt nie musiał martwić się o sprawy bieżące. Od samego rana w poniedziałek się tym zajmuje, to będzie ewidentnie ważny element działalności w klubie.

 

Społeczność

 

– Mam świadomość, że Stomil ma wspaniałych kibiców. Są oni w całym województwie, są także w kraju oraz na emigracji. Mnóstwo ludzi z Olsztyna wyjechało z Olsztyna za pracą. O nich na pewno nie zapomnimy i zrobimy wszystko, żeby estetyka pracy klubu była taka, żeby na obczyźnie byli z naszego klubu dumni. Będzie funkcjonował adres dla sympatyków kibice@stomilolsztyn.com, który będzie łączył klub z kibicami. Będzie tam można kierować swoje przemyślenia, pomysły. Liczymy na interakcje z kibicami. Chcemy żeby kibice mogli się wypowiedzieć lub coś podpowiedzieć na temat funkcjonowania klubu. To wpłynie na interakcje na linii klubu - kibice. Poprawimy także funkcjonowanie naszej strony internetowej. Takie otwarcie na kibiców będzie znaczące. To jeden z bardzo ważnych czynników, który spowoduje, że postrzeganie Stomilu będzie lepsze i większe. To mój pierwszy dzień pracy w klubie, więc nie przedstawię państwu raportu finansowego klubu, ale jest on przygotowywany. i gwarantuję jego powstanie. Zależy mi na pełnej transparentności. Żeby społeczeństwo Olsztyna wiedziało co się w klubie dzieje na bieżąco, a nie zbierało informacje gdzieś na boku.

 

Ekosystem

 

– Chodzi mi tutaj o finanse. Chcę żeby Stomil pokonywał kolejne szczeble biznesowe. Musi być transparentność i konsekwencja, to daje gwarancje jakości. Niektóre umowy sponsorskie pewnie nie weszły w życie, bo było takie, a nie inne postrzeganie klubu. Nam zależy na tym, żeby w rozmowach ze sponsorami, widziano w nas jakość i porządek w klubie. Na tym mi bardzo zależy i zrobię wszystko, żeby mówiono o Stomilu jako klubie uporządkowanym.

 

RM, stomil.olsztyn.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze