ATP w Waszyngtonie: Hurkacz awansował do 2. rundy

Mecz Huberta Hurkacza z Białorusinem Ilią Iwaszką w pierwszej rundzie tenisowego turnieju ATP na twardych kortach w Waszyngtonie był przerywany w drugim secie z powodu deszczu. Polak lepiej poradził sobie jednak z próbą nerwów i wygrał w dwóch setach 6:4, 6:3.

Hurkacz przegrywał już w pierwszej partii 2:4, ale później wygrał cztery kolejne gemy. Drugą partię rozpoczął od prowadzenia 1:0, następnie rywal wyrównał 1:1. Wówczas jednak, po godzinie i 11 minutach, deszcz uniemożliwił dalszą grę. Po powrocie na kort Polak był zdecydowanie lepszy od rywala i wygrał 6:3.

21-letni wrocławianin zajmuje obecnie 120. miejsce w rankingu ATP, starszy o trzy lata Iwaszka jest 126. na światowej liście. Był to trzeci pojedynek obu tenisistów. Poprzednie miały miejsce w challengerach w Chinach. W 2017 roku górą był Iwaszka, a w tym roku lepszy okazał się Hurkacz.

Turniej w Waszyngtonie jest pierwszym rangi ATP, w którym Hurkacz występuje bez konieczności udziału w kwalifikacjach. Dostał się od razu do zasadniczej części zmagań dzięki wycofaniu się Kevina Andersona z RPA.

W drugiej rundzie rywalem Polaka będzie Amerykanin Frances Tiafoe. Mecz rozegrany zostanie w środę 1 sierpnia.