Du Plessis przed KSW 45: Trzeciej szansy już nie będzie

Sporty walki

Dricus Du Plessis (12-1, 4 KO, 8 SUB) na gali KSW 45 po raz drugi zmierzy się z Roberto Soldiciem (13-3, 11 KO, 1 SUB), a stawką pojedynku ponownie będzie pas mistrzowski kategorii półśredniej. Afrykaner na gali KSW 43 w kwietniu okazał się lepszy od "RoboCopa". - Chiał rewanżu i dostał. Jest jednak jeden problem. Jeśli przegra drugą walkę, to nigdy więcej nie otrzyma trzeciej szansy - twierdzi Du Plessis.

Dricus Du Plessis na gali KSW 43 po znakomitym pojedynku pokonał Roberto Soldicia i został nowym mistrzem kategorii półśredniej. Afrykaner w pierwszej obronie tytułu ponownie zmierzy się z pogromcą Borysa Mańkowskiego. Starcie rewanżowe zapowiada się na kolejną elektryzującą batalię, ale Du Plessis nie ukrywa, że liczył na starcie z innym rywalem. W pierwszej kolejności wymienił Davida Zawadę, która aktualnie walczy dla organizacji UFC.

- Zdecydowanie liczyłem na walkę z Davidem Zawadą. Borys Mańkowski był drugi w kolejce, ale on nie jest jeszcze gotowy do walki. Następny był już Roberto Soldić. On chce tego rewanżu i otrzymał swoją szansę. Jest jednak jeden problem. Jeśli przegra drugą walkę, to nigdy więcej nie otrzyma trzeciej szansy. Czego niby może żadąć po dwóch porażkach z rzędu? - przekazał Afrykaner.

Du Plessis od czterech miesięcy dzierży pas mistrzowski organizacji KSW. Od tego czasu zdobył spore grono kibiców w naszym kraju, a zainteresowanie jego pojedynkami jest coraz większe. 24-letni zawodnik zapewnia, że odwdzięczy się fanom doskonałą dyspozycją w okrągłej klatce największej polskiej organizacji MMA.

- Posiadania pasa mistrzowskiego to naprawdę duży zaszczyt. Jako pierwszy człowiek z Afryki dostąpiłem zaszczytu bycia mistrzem KSW. Otrzymuję wiele słów wsparcia od kibiców z waszego kraju i jestem za to bardzo wdzięczny. Dodatkowo napędzam się takimi wiadomościami i już nie mogę doczekać się, aby po raz kolejny zaprezentować swoje umiejętności. Będę jeszcze lepszy niż w swojej ostatniej walce. Potwierdzę, że nie przez przypadek jestem mistrzem i nie przez przypadek nim pozostanę - dodał Du Plessis.

Na KSW 45: The Return to Wembley Philip de Fries i Karol Bedorf zmierzą się w pojedynku mistrzowskim w królewskiej kategorii wagowej. Oprócz nich naprzeciw siebie staną Michał Materla i Damian Janikowski oraz Scott Askham i Marcin Wójcik. Kolejny pojedynek w KSW stoczy nieobliczalny Popek Monster, a Akop Szostak będzie miał okazję po raz pierwszy zaprezentować się w okrągłej klatce lidera europejskiej sceny MMA.

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze