Letnia GP: Skoczkowie z kadry A nie wystartują w jednym z konkursów

Zimowe
Letnia GP: Skoczkowie z kadry A nie wystartują w jednym z konkursów
fot. CyfraSport

Kamil Stoch, Piotr Żyła, Stefan Hula, Jakub Wolny, Dawid Kubacki oraz Maciej Kot nie wystartują w czwartym konkursie Letniej GP w skokach narciarskich w Courchevel. Taką decyzję podjął trener kadry A Stefan Horngacher.

Kamil Stoch wygrywając w minioną sobotę w Hinterzarten, umocnił się prowadzeniu w klasyfikacji generalnej LGP. Polak triumfował także tydzień wcześniej - w pierwszych zawodach cyklu w Wiśle. W klasyfikacji generalnej Stoch o 70 punktów wyprzedza Piotra Żyłę. Trzeci Karl Geiger traci do lidera 84 pkt. Kolejną okazję do powiększenia przewagi najlepszy polski skoczek będzie miał 4 sierpnia w szwajcarskim Einsiedeln.

Stoch z pewnością zrobi wszystko, żeby zwiększyć dystans między nim, a rywalami, bowiem podobnie jak jego koledzy z kadry A nie wystartuje w czwartym konkursie w Courchevel. Stefan Horngacher zadecydował, że najlepsi polscy skoczkowie po zawodach w Ensiedeln udadzą się do kraju, gdzię będą przez tydzień trenować w domach, a następnie będą mogli skorzystać z tygodniowego urlopu. O planach pierwszej reprezentacji poinformował portal skijumping.pl.

Między 11 sierpnia (konkurs w Courchevel), a weekendem 24-25 sierpnia (zawody w Hakubie) ma miejsce dwutygodniowa przerwa, co oznacza, że kadra A być może będzie już gotowa na dwa konkursy indywidualne w Japonii.W Courchevel swoje umiejętności zaprezentują zaś wybrani przez Macieja Maciusiaka skoczkowie z reprezentacji B (Tomasz Pilch, Przemysław Kantyka, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Bartosz Czyż, Klemens Murańka lub Andrzej Stękała).

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze