Lewicki, który w sezonie 2017/2018 był czołowym strzelcem pierwszej ligi, podpisał z Rakowem dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia na kolejny sezon. Suma odstępnego jest objęta klauzulą tajności, ale prawdopodobnie im lepiej piłkarz będzie się spisywał, tym więcej pieniędzy otrzyma klub z Sosnowca.

W poprzednim sezonie na zapleczu ekstraklasy 30-letni napastnik strzelił 14 bramek w 27 meczach, a jego zespół wywalczył awans do najwyższej klasy rozgrywek. Obecnie w Zagłębiu trwa zacięta walka o miejsce w wyjściowej jedenastce. Wyborem numer jeden pozostaje Vamara Sanogo, a w ataku grać może również Alexander Christovao czy Nigeryjczyk Junior Torunarigha. Polak, dla którego miejsca w podstawowym składzie najpewniej by zabrakło, postanowił zmienić barwy.

Zawodnik jest kolejnym wzmocnieniem Rakowa, które po drugiej kolejce zajmuje drugie miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi. Wcześniej dołączyli do niego: Daniel Bartl, Maciej Domański, Michał Gliwa, Petr Schwarz, Arkadiusz Kasperkiewicz, Patryk Kun, Sebastian Musiolik czy Dariusz Formella.