ME Berlin 2018: Pod neutralną flagą wystąpi trzydziestu Rosjan

Inne
ME Berlin 2018: Pod neutralną flagą wystąpi trzydziestu Rosjan
fot. Cyfrasport

W mistrzostwach Europy w Berlinie wystąpi 30 Rosjan, którzy startować będą jednak pod neutralną flagą, gdyż Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) podtrzymało niedawno decyzję o zawieszeniu rosyjskiej federacji.

Impreza w stolicy Niemiec rozpocznie się w poniedziałek, a zakończy 12 sierpnia. Do startu dopuszczono sportowców Rosji uznanych przez specjalną komórkę antydopingową za "czystych". Obecnie na tej liście znajduje się 72 Rosjan, ale w Berlinie pojawi się 30.

 

W tej grupie znalazło się 12 kobiet oraz 18 mężczyzn. W stolicy Niemiec wystąpią m.in. mistrzyni świata z Pekinu 2015 i srebrna medalistka ME 2014 z Zurychu w skoku wzwyż Maria Lasickiene, druga w tegorocznych halowych MŚ złota medalistka ME 2014 w skoku o tyczce Anżelika Sidorowa oraz szósta zawodniczka ME 2014 w biegu na 400 m ppł Wiera Rudakowa.

 

Liderem męskiej części ekipy jest dwukrotny (2012, 2014) mistrz kontynentu w biegu na 110 m ppł Siergiej Szubienkow, mający w kolekcji także złoty medal MŚ 2015 w Pekinie oraz brązowy zdobyty dwa lata wcześniej w Moskwie.

 

Rosyjskich lekkoatletów zabrakło m.in. w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku. W drodze wyjątku zgodę na start pod flagą olimpijską otrzymała tylko skoczkini w dal Daria Kliszina, ponieważ udowodniła, że w ostatnich latach mieszkała w USA i przechodziła testy dopingowe poza granicami Rosji.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze