Młody obrońca Lecha Poznań trafił do Manchesteru United

Piłka nożna
Młody obrońca Lecha Poznań trafił do Manchesteru United
fot. PAP/EPA

Utalentowany zawodnik Lecha Poznań - Łukasz Bejger staje u progu wielkiej piłkarskiej kariery. Nastolatek z Poznania trafił do jednego z angielskich gigantów. Środkowy obrońca związał się z Manchesterem United.

16-latek, który dotychczas występował w juniorach starszych drużyny z Bułgarskiej, podpisał umowę z "Czerwonymi Diabłami". W życie wszedł transfer definitywny mierzącego już 190 centymetrów wzrostu nastolatka.

 

Po parafowaniu kontraktu z angielskim klubem, Bejger powiedział: - Czas spędzony w Lechu Poznań był najlepszym okresem piłkarskim w mojej młodzieżowej karierze. Od początku tej przygody byłem bardzo dobrze traktowany przez nowych kolegów z drużyny oraz moich trenerów - zaznaczył młody stoper. - Nigdy nie zapomnę tych emocji i sukcesów, które towarzyszyły mojej przygodzie w tych drużynach - dodał.

 

Nowy zawodnik klubu z Old Trafford może liczyć na regularne spotkania z kolegami z Lecha przy okazji meczów i zgrupowań narodowej kadry U-17. Sam podkreśla, że zamierza podtrzymywać kontakt również z pozostałymi graczami akademii. - Kiedy tylko będzie czas i okazja, z największą przyjemnością odwiedzę klub i chłopaków. Przyszedł czas się pożegnać, ale wszystkim dyrektorom, trenerem i zawodnikom akademii życzę powodzenia - podsumował Bejger w rozmowie z oficjalnym serwisem klubu ze stolicy Wielkopolski - lechpoznan.pl.

 

Wychowanek KS Piłkarza Golub-Dobrzyń jest 11-krotnym reprezentantem Polski U-16.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze