Według informacji przekazanych przez dziennikarza "Przeglądu Sportowego" Piotra Wołosika za pośrednictwem Twittera, 23-letni skrzydłowy może przenieść się do Serie A. "Frankowi" uważnie przyglądają się działacze Genoi, którzy latem pozyskali już innego polskiego zawodnika - Krzysztofa Piątek. Jednak gracz "Jagi" na tę chwilę nie jest pierwszym wyborem klubu z portowego miasta, choć pierwsze rozmowy miał już się odbyć.

Frankowski właśnie rozpoczął swój piąty sezon w białostockim zespole. Wiele mówiło się o zainteresowaniu wychowankiem Lechii Gdańsk ze strony m.in. Legii Warszawa, SM Caen czy nawet Chicago Fire. Jednak żadna z tych ofert jak na razie nie przekonała władz "Dumy Podlasia". Pochodzącemu z Gdańska zawodnikowi kontrakt z wicemistrzem Polski kończy się z końcem czerwca 2020 roku.

1-krotny reprezentant Biało-Czerwonych w Ekstraklasie rozegrał 168 spotkań i strzelił w nich 23 gole oraz zanotował 14 asyst. Z Jagiellonią dwukrotnie świętował zdobycie wicemistrzostwa kraju. Ponadto z klubem z Podlasia wywalczył brązowy medal mistrzostw kraju.

FC Genoa jest 9-krotnym mistrzem Włoch. Jednak ostatni tytuł mistrzowski wywalczyła blisko sto lat temu, w 1924 roku. W ostatnim sezonie nowy klub Piątka zajął 12. miejsce w Serie A.