Środek ZAKSY w komplecie! Były zawodnik BBTS i GKS uzupełnił skład

Siatkówka
Środek ZAKSY w komplecie! Były zawodnik BBTS i GKS uzupełnił skład
fot. zaksa.pl

Kolejnym nowym zawodnikiem w barwach ZAKSY Kędzierzyn-Koźle będzie Tomasz Kalembka – środkowy z kilkuletnim doświadczeniem w Plus Lidze. – Tomek to bardzo interesujący zawodnik, który doskonale uzupełni nasze zestawienie środkowych – powiedział trener Andrea Gardini.

Skład ZAKSY Kędzierzyn-Koźle na nowy sezon jest już niemal zamknięty. Kolejną nową twarzą w szeregach wicemistrzów Polski będzie 27-letni Tomasz Kalembka. Tym samym zestawienie środkowych, o których jakiś czas temu mówił Andrea Gardini zostało uzupełnione. Jak podkreślił trener, głównym założeniem w poszukiwaniu nowego zawodnika były umiejętności typowo sportowe ale i potencjał.

– Nie skupialiśmy się na tym, aby koniecznie pozyskać polskiego zawodnika, nie był to argument numer jeden, bo przyznam że rozglądaliśmy się również zagranicą i było kilka możliwości. Ale w ostatnim czasie klub skoncentrował się również na stawianiu na polskich młodych zawodników, pamiętajmy że w Polsce jest wielu dobrych siatkarzy grających na tej pozycji, dobrze wyszkolonych pod względem fizycznym, wciąż mogących się rozwijać, aby reprezentować ten najwyższy poziom. I myślę że dobrym kierunkiem jest, aby w pierwszej kolejności klub interesował się perspektywicznymi polskimi zawodnikami.  Moim zdaniem Tomasz Kalembka może nam sporo pomóc, również dla niego gra w ZAKSIE jest szansą, ponieważ do tej pory nie miał jeszcze okazji gry w zespole walczącym o najwyższe cele – podkreślił szkoleniowiec.

Gardini odniósł się również do atutów w grze nowego gracza ZAKSY.

– Tomek to bardzo interesujący zawodnik, który doskonale uzupełni nasze zestawienie środkowych. Kiedy myśleliśmy o zawodnikach, którzy mogliby dołączyć do nas głównym założeniem była dobra gra w bloku ale i ataku i dlatego ten zawodnik był w zakresie naszego zainteresowania. Myślę że w wielu elementach może się jeszcze rozwinąć, nie tylko w ataku, ale także w zagrywce, również umiejętności w grze w bloku mogą być przez niego doskonalone – zaznaczył włoski szkoleniowiec.

 

 

Tomasz Kalembka nowym zawodnikiem w barwach wicemistrzów Polski! 🔵⚪️🔴 #transfery

A post shared by ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (@zaksa_kedzierzyn_kozle) on Jul 31, 2018 at 7:05am PDT


Kalembka jest kolejnym po Mateuszu Sacherewiczu nowym zawodnikiem ZAKSY grającym na środku siatki. Poza nowymi zawodnikami na środku ekipy wicemistrzów Polski w nowym sezonie zobaczymy doskonale znanych Mateusza Bieńka i Łukasza Wiśniewskiego.

Nowy środkowy ZAKSY jest zawodnikiem znanym już z parkietów ekstraklasy. Pierwsze kroki w PlusLidze stawiał w sezonie 2013/14 w BBTS Bielsko Biała, dwa ostatnie sezony to natomiast gra w GKS Katowice. Po dwóch sezonach przyszedł czas na zmiany. Jak podkreślił sam zawodnik nad ofertą ZAKSY nie zastanawiał się zbyt długo.

– Propozycję przyjąłem od razu ponieważ była to moim zdaniem najlepsza opcja z dostępnych ofert. Zależało mi bardzo żeby pozostać w najwyższej klasie rozgrywkowej. Co roku priorytetem jest dla mnie poprawić swoje umiejętności i po sezonie stwierdzić że poprawiłem jakiś element i jestem przekonany, że po sezonie w takim klubie, z takimi zawodnikami oraz trenerem to się na pewno stanie – powiedział Kalembka.

RM, zaksa.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze