Kubica z szóstym czasem środowych testów na torze Hungaroring

Moto
Kubica z szóstym czasem środowych testów na torze Hungaroring
fot. PAP/EPA

Robert Kubica pokonał 103 okrążenia podczas środowych testów Formuły 1 na węgierskim torze Hungaroring i uzyskał szósty czas dnia - 1.18,451. Polski kierowca testowy Williamsa stracił do Brytyjczyka George'a Russella z Mercedesa 2,876 s.

Podczas porannych testów Kubica pokonał 38 okrążeń. Jego czas 1.18,451 był drugim podczas tej sesji. Polak był o 2,28 s wolniejszy od Fina Kimiego Raikkonena z Ferrari. Pierwszych 16 okrążeń Kubica pokonał jednak bez pomiaru czasu, a mechanicy Williamsa uwagę koncentrowali przede wszystkim na przednim skrzydle.

 

33-letni kierowca wrócił na tor ok. południa i zaliczył 22 okrążenia pomiarowe. Następnie razem z resztą stawki udał się na przerwę obiadową.

O godz. 14 rozpoczęła się popołudniowa sesja testowa. Polak nie poprawił jednak czasu, który osiągnął w porannej sesji. Jednak Brytyjczycy testowali przepływ powietrza przez samochód.

 

W sesji popołudniowej najlepszy czas podczas środowych testów osiągnął Russell - 1.15,575, co było nieoficjalnym rekordem toru. Raikkonen stracił do niego 0,074, ale przejechał najwięcej okrążeń - 131.

 

Zagraniczni dziennikarze obecni na torze Hungaroring zwracali uwagę na liczną grupę polskich kibiców dopingujących z trybun Kubicę. Kiedy Polak schodził z toru, z trybun niosło się gromkie: "Robert Kubica". Ten z kolei pozdrowił rodaków machając ręką.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze