Trener Legii Warszawa zwolniony!

Piłka nożna
Trener Legii Warszawa zwolniony!
fot. PAP

Legia Warszawa zakończyła współpracę z dotychczasowym szkoleniowcem Deanem Klafuriciem. Obowiązki pierwszego trenera przejmie Aleksandar Vuković przy wsparciu obecnego sztabu. Trwają rozmowy dotyczące zatrudnienia nowego szkoleniowca.

Legia Warszawa we wtorek pożegnała się z eliminacjami Ligi Mistrzów po sensacjnie przegranym dwumeczu ze Spartakiem Trnawa. Po zakończonym rewanżowym spotkaniu z mistrzem Słowacji prezes stołecznej drużyny Dariusz Mioduski zapewniał, że nie ma tematu zmiany szkoleniowca, ale kilkanaście godzin później stanowisko klubu uległo diametralnie się zmieniło. Legia zakończyła współpracę z Klafuriciem, a jego dotychczasowe obowiązki przejął Vuković.

Komunikat zamieszczony na oficjalnej stronie Legii Warszawa:

 

Informujemy, że klub podjął dziś decyzję, w wyniku której Dean Klafurić przestał pełnić obowiązki trenera pierwszej drużyny Legii Warszawa. Obecnie trwają rozmowy dotyczące zatrudnienia nowego szkoleniowca, które powinny zostać zakończone w ciągu dwóch tygodni. Do tego czasu obowiązki pierwszego trenera przejmie Aleksandar Vuković przy wsparciu obecnego sztabu.

Dziękujemy Deanowi Klafuriciowi za pracę w Legii Warszawa i zaangażowanie, którego skutkiem było zdobycie przez klub tytułu Mistrza Polski i wygranie Pucharu Polski w ubiegłym sezonie. Życzymy powodzenia i kolejnych sukcesów w dalszej karierze trenerskiej.

Klafurić w Legii pracował od września 2017 roku, a po zwolnieniu Romeo Jozaka przejął obowiązki pierwszego szkoleniowca. Jako trener "tymczasowy" zdobył ze stołecznym klubem mistrzostwo Polski oraz krajowy puchar. W bieżącym sezonie Legia jednak spisywała się poniżej oczekiwań - przegrany Superpuchar (Arka Gdynia 2:3), oraz porażka na inaugurację ligowych rozgrywek (Zagłębie Lubin 1:3).

mt, legia.com

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze