Baker, Bosse, Harting i Taylor gwiazdami Memoriału Skolimowskiej

Inne
Baker, Bosse, Harting i Taylor gwiazdami Memoriału Skolimowskiej
fot. Cyfrasport
Robert Harting

Specjalista biegu na 100 m Ronnie Baker, mistrz świata z 2017 r. w rywalizacji na 800 m Pierre-Ambrose Bosse, mistrz olimpijski w dysku Robert Harting oraz Christian Taylor będą kolejnymi gwiazdami lekkoatletycznego Memoriału Kamili Skolimowskiej w Chorzowie.

Ostatni z wyżej wymienionych 22 sierpnia na Stadionie Śląskim wystartuje w biegu na 400 m. Amerykanin zdobył dwa złote medale igrzysk olimpijskich (2012, 2016), ale w trójskoku. W tej konkurencji był też najlepszy na mistrzostwach świata (2011, 2015, 2017).

 

Jak podkreślono podczas czwartkowej konferencji prasowej, ze względu na jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, niezwykły charakter ma mieć rywalizacja na 100 m. Dlatego postarano się, aby wystartował trzeci zawodnik tegorocznych halowych mistrzostw świata na 60 m, a jednym z jego głównych konkurentów ma być Jamajczyk Asafa Powell.

 

Emocji należy się spodziewać także w biegu na 800 m mężczyzn. Francuz Bosse zmierzy się m.in. z Adamen Kszczotem. Inny Polak, dwukrotny wicemistrz olimpijski w rzucie dyskiem Piotr Małachowski chce pokazać się z jak najlepszej strony w walce z Hartingiem. Dla Niemca, który zdobył tytuł mistrz olimpijskiego w Londynie (2012) ma być to jeden z ostatnich startów w karierze. Jak jednak przyznał Polak, razem z Hartingiem na Stadionie Śląskim raczej nie będą w stanie rzucić tak daleko jak faworyt tej konkurencji Litwin Andrius Gudzius.

 

- Jesteśmy doświadczonymi zawodnikami. Robert i ja jesteśmy po ciężkiej kontuzji. Mam nadzieję, że będziemy tu rzucać w granicach przyzwoitości, 65-66 metrów – powiedział w czwartek zawodnik urodzony w Żurominie.

 

Mistrz świata z 2015 roku spodziewa się, że Gudzius podczas tych zawodników będzie w stanie rzucić powyżej 69 metrów.

 

Memoriał Kamili Skolimowskiej odbędzie się 22 sierpnia na Stadionie Śląskim w Chorzowie, początek o godz. 16.00. Obok wspomnianych zawodników wystąpią inne gwiazdy światowej lekkoatletyki, m.in. mistrzyni olimpijska w biegu na 800 m, kontrowersyjna Caster Semenya, wicemistrz świata w skoku o tyczce Piotr Lisek, halowy mistrz świata w pchnięciu kulą Tom Walsh, trzykrotny mistrz globu w rzucie młotem Paweł Fajdek, brązowy medalista igrzysk w tej konkurencji Wojciech Nowicki.

 

Już za kilka dni mają być ogłoszone nazwiska kolejnych gwiazd, które wystartują w Chorzowie. Wstęp na imprezę będzie bezpłatny.

 

W połowie lipca ogłoszono, iż ze startu zrezygnowała mistrzyni olimpijska i świata w rzucie młotem Anita Włodarczyk.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie