Kownacki zmierzy się z byłym mistrzem świata!

Sporty walki

Adam Kownacki (17-0, 14 KO) jest coraz bliżej walki o mistrzostwo świata w kategorii ciężkiej. Niepokonany polski pięściarz zmierzy się z byłym mistrzem świata królewskiej dywizji Charlesem Martinem (25-1-1, 23 KO). Do walki pierwotnie miało dojść 25 sierpnia, ale ostatecznie "Baby Face" w ringu po raz kolejny pojawi się 8 września w Barclays Center.

Kownacki po raz ostatni w ringu pojawił się 20 stycznia, kiedy w świetnym stylu pokonał Iago Kiladze. We wcześniejszych pojedynkach rozprawił się m.in. z Arturem Szpilką oraz Joshuą Tufte i nadal pozostaje pięściarzem niepokonanym na zawodowych ringach. Przez długi czas trwały spekulacje na temat występu Kownackiego przed polską publicznością, ale przed Polakiem najprawdopodobniej występ na gali w Nowym Jorku.

 

Do walki Kownackiego z Martinem miało dojść 25 sierpnia, ale ostatecznie pojedynek do konfrontacji dojdzie 8 września na gali Showtime w nowojorskiej hali Barclays Center. Amerykanin był mistrzem świata IBF w 2016 roku po wygranej z Wiaczesławem Głazkowem, ale utracił tytuł już w pierwszej obronie pasa i konfrontacji z Anthonym Joshuą. Od tamtej pory zapisał w swoim rekordzie dwa zwycięstwa - z Byronem Polleyem oraz Michaelel Marrone.

 

Starcie z Martinem może okazać się dla Kownackiego przepustką do walki o mistrzostwo świata wagi ciężkiej.

 

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze