Awantura w Poznaniu! Trzy czerwone kartki dla rywali Lecha w dogrywce

Rewanżowy mecz II rundy kwalifikacji do fazy grupowej Ligi Europy z udziałem Lecha Poznań oraz Szachtiora Soligorsk dostarczył w samej końcówce wielu emocji. O losach awansu do kolejnego etapu zmagań zadecydowała dogrywka. W niej kibice oglądali dwie bramki i aż trzy czerwone kartki.

Po regulaminowym czasie gry w stolicy Wielkopolski widniał wynik 1:1. Mimo lepszej gry Lecha, podopieczni Ivana Djurdjevicia nie potrafili wcześniej niż w dogrywce zapewnić sobie triumfu. W dodatkowych trzydziestu minutach ekipie Kolejorza udało się pójść za ciosem, a hat-tricka skompletował Christian Gytkjaer.

Białorusini w samej końcówce zdali sobie sprawę, że ich los jest już raczej przesądzony i próbowali odreagować poprzez ostre faule oraz dyskusje z sędzią. Do tego doszły przepychanki pomiędzy zawodnikami obu drużyn. W konsekwencji arbiter z Niemiec pokazał w krótkim odstępie czasu aż trzy czerwone kartki reprezentantom gości.

Jedna z nich dla Sergieja Balanovicha miała miejsce przy stanie 2:1 dla Lecha. Rezerwowy, który pojawił się na początku drugiej połowy, najpierw otrzymał żółtą kartkę, a chwilę później za dyskusje wyleciał z boiska.

Kilka minut później jego los podzielili Pavel Rybak oraz Denis Laptev, którego bramka doprowadziła do dogrywki. Ten pierwszy został ukarany za niesportowe zachowanie, natomiast jedyny strzelec gola dla Szachtiora opuścił plac gry za faul. Jeden i drugi mieli już wcześniej na swoim koncie żółte kartki.

To oznaczało, że w ostatnich sekundach tego meczu Lechici grali z przewagą trzech zawodników i spokojnie dowieźli zwycięstwo do końca, zapewniając sobie awans do III rundy kwalifikacji, w której zmierzą się z belgijskim Genk.

Czerwone kartki dla piłkarzy Szachtiora w załączonym materiale wideo.

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – nowy sezon 2018/2019 Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA w nowych kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI.