ME Berlin 2018: Rosyjski skoczek wzwyż bez zgody na start

Inne
ME Berlin 2018: Rosyjski skoczek wzwyż bez zgody na start
fot. PAP

Ubiegłoroczny wicemistrz świata w skoku wzwyż Rosjanin Danił Łysenko nie będzie mógł wystąpić w rozpoczynających się w poniedziałek lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Berlinie. Zgodę cofnięto ze względu na złamanie przepisów antydopingowych.

Łysenko, halowy mistrz świata z marca i triumfator niedawnych zawodów Diamentowej Ligi w Monako i w Lozannie, miał wystartować w stolicy Niemiec jako neutralny sportowiec. Rosjanie nie mogą rywalizować pod własną flagą, ponieważ są zawieszeni w prawach członkowskich Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych (IAAF).

Jednak organ zajmujący się dopingiem w tej dyscyplinie Athletics Integrity Unit (AIU) postawił zarzuty i tymczasowo zawiesił Łysenkę. Spowodowane było to tym, że lekkoatleta nie poinformował o miejscu przebywania i uniemożliwił przeprowadzenie testu antydopingowego tzw. out-of-competition, czyli między zawodami.

We wtorek ogłoszono, że zgodę na udział w ME w Berlinie pod neutralną flagą dostało łącznie 72 Rosjan, ale wystartować miało 30 z nich. W tej grupie był Łysenko.

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie