Fortuna 1 Liga: Odra Opole nadal liderem

Piłkarze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza zremisowali w sobotę u siebie z ŁKS Łódź 1:1 w ciekawie zapowiadającym się meczu 3. kolejki pierwszej ligi. Liderem, mimo remisu w piątek u siebie z Wigrami Suwałki 2:2, pozostała Odra Opole.

W Niecieczy długo zanosiło się na niespodziankę, spadkowicz z ekstraklasy przegrywał z beniaminkiem z Łodzi od 56. minuty po golu Jana Sobocińskiego, a ostatni kwadrans musiał grać w dziesiątkę (czerwoną kartkę za drugą żółtą zobaczył Michał Skóraś). Gospodarze wyrównali jednak w doliczonym czasie, po trafieniu łotewskiego napastnika Vladislavsa Gutkovskisa.

Oba zespoły mają po trzech kolejkach po cztery punkty. Liderem pozostała Odra (7). Piłkarze z Opola dzień wcześniej potknęli się po raz pierwszy w sezonie, remisując u siebie z osłabionymi w letniej przerwie Wigrami 2:2.

Na drugie miejsce awansowała Puszcza (6 pkt). Drużyna z Niepołomic pokonała w sobotę na wyjeździe beniaminka GKS 1962 Jastrzębie 2:0.

Drugie porażki z rzędu poniosły w sobotę drużyny, które dysponują teoretycznie mocną kadrą - Podbeskidzie Bielsko-Biała i Stal Mielec.

"Górale" ulegli u siebie Stomilowi Olsztyn 1:3 (dwa gole Piotra Głowackiego), natomiast mielczanie przegrali 0:1 w Grodzisku Wielkopolskim z występującą tam w roli gospodarza Wartą Poznań, która jest beniaminkiem. Stal mogła zremisować, ale w 71. minucie Bartosz Nowak nie wykorzystał rzutu karnego.

Dzień wcześniej w derbowym spotkaniu GKS Katowice zremisował u siebie z GKS Tychy 1:1. Goście przed sezonem nie ukrywali ambitnych planów, ale wciąż czekają na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Na niedzielę zaplanowano jedno spotkanie - beniaminek Garbarnia Kraków podejmie na stadionie przy ul. Reymonta Bytovię Bytów. Goście, mający obecnie cztery punkty, w przypadku zwycięstwa dogonią lidera Odrę.